Angle down Atgal

Kovo 16-oji: vardadieniai, astrologija

Kovo 16-oji – Knygnešių diena.

Knygnešio dieną pagerbiami draudžiamosios spaudos gabentojai iš Prūsijos bei jos skleidėjai Lietuvoje.

Po 1863 m. sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti knygas lietuvių kalba. Visos knygos turėjo būti leidžiamos rusišku raidynu. Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Žandarai turėjo teisę bausti nusikaltėlius, konfiskuoti ir deginti lietuviškus raštus. Savo darbą žandarai atliko uoliai: 1891–1893 m. vien tik sieną saugoję žandarai konfiskavo 37 tūkst. 718 lietuviškų knygų ir laikraščių; 1900–1902 m. – 56 tūkst. 182.

Nepaisant baudų ir kalėjimo grėsmės, lietuviškų spaudinių daugėjo. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Milžinišką darbą atliko spaudinių platintojai – knygnešiai. Už slaptą knygų laikymą ir platinimą tuo metu nukentėjo apie tūkstantį žmonių.

Kovo 16-ąją, 1846 metais, gimė Jurgis Bielinis, knygnešys, sukūręs nelegalaus lietuviškos spaudos platinimo tinklą.

Kovo šešioliktoji, antradienis – 75-oji metų diena (antroji 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 290 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gustavas, Henrika, Mėgys, Mėgiotas, Norvainas, Norvainė, Norvilas, Norvilė, Vaidota, Vaidotas, Vaidotė;

rytoj: Gendvilas, Gendvilė, Gertrūda, Patrė, Patricija, Patricijus, Patrikas, Patris, Patrys, Vita;

poryt: Anzelmas, Eimutė, Eimutis, Einarta, Einartas, Einartė, Einas, Einė, Einys, Einora, Einoras, Sibilė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.35, leidžiasi 18.22. Dienos ilgumas – 11.47.

Šiandien – ketvirtoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Žuvų ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Namai, kuriuose nėra knygų, panašūs į kūną be sielos“ (Ciceronas).

**************

Astrologinė prognozė kovo 16-ajai, antradieniui

AVINAS. Turėsite gana daug darbo ir rūpesčių. Pasitaikys nesklandumų tvarkant praktinius reikalus. Tačiau vėliau jūsų vargus atpirks pasiektas norimas rezultatas. Vakaras jums bus dosnus arba jūs kažkam būsite dosnūs.

JAUTIS. Pravartu atsargiai užsiminti apie atlygį už darbą, paslaugą ar viršvalandžius. Gali pavykti gauti tai, kas jums pelnytai priklauso, suderinti būsimą jūsų darbų įvertinimą ar pan.

DVYNIAI. Nusimato įdomūs pokalbiai. Galite dalyvauti labdaringoje socialinėje akcijoje. Būsite dosnūs, užjaučiantys, o atitinkamai ir patys galite sulaukti pagalbos iš kitų.

VĖŽYS. Šiandien geriau seksis aktyviems ir kūrybingiems. Auga jūsų žavesys, populiarumas, kartu ir galimybės daryti įtaką kitiems. Nusimato šaunus pabendravimas.

LIŪTAS. Netikėtai rasta informacija ar aplankęs įkvėpimas gali pašnibždėti kažką įdomaus. Šiuo metu sudarytas sandoris, naujai užmegztas dalykinis ar kitoks ryšys gali būti perspektyvus.

MERGELĖ. Vaikai, meilė, partnerystė, studijos – jūsų prioritetai. Regis, nepagailėsite ir lėšų, ir pastangų, kad tik įvyktų pokyčiai į gera. Tai turėtų pasiteisinti. Galima įdomi nuotolinė paskaita, konferencija, svarbios naujienos iš toli ar pan.

SVARSTYKLĖS. Regis, šiandien jums itin rūpės statuso bei gerovės klausimai. Viskas turėtų klostytis gana palankiai, tačiau turėsite susitaikyti su ta mintimi, kad privalote prisitaikyti prie naujovių.

SKORPIONAS. Šiandien verčiau nesistenkite pasilengvinti sau pareigos naštos, išsisukti nuo įsipareigojimo. Dėl įtemptų pastangų vėliau nesigailėsite. Vakaras gali būti romantiškas.

ŠAULYS. Pirmoje dienos pusėje galite sulaukti netikėtų žinių. Norėsis pasinerti į kūrybos gelmes. Palanku derėtis, tartis dėl įsidarbinimo, medicinos, sveikatos reikalų.

OŽIARAGIS. Iš ryto turėsite rūpesčių. Regis, sulauksite ir kritikos, ir paramos. Bet kuriuo atveju, blogo jums niekas nelinkės, tiesiog gali nesutapti požiūriai. Vakaras žada sėkmę meilėje, kūrybos sferoje.

VANDENIS. Šiandien sulauksite įvairių naujienų – tiek gerų, tiek nelabai. Galbūt sublizgėsite rengdami interviu, organizuodami įvairius renginius ar mokslo srityje.

ŽUVYS. Gali tekti aiškintis dėl nedidelių nuostolių ar mokėjimų, atsiskaitymų. Pasistenkite, kad jūsų argumentai skambėtų įtikinamai. Negalėsite skųstis priešingos lyties dėmesio stoka.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite