Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Košmaras kaime: dėdė prievartavo du mažamečius sūnėnus, močiutė stojo pedofilo pusėn

Kauno apygardos teismas neseniai užvertė bylą, iškeltą po šiurpaus nusikaltimo, įvykdyto vidurio Lietuvoje – nuošalioje, autobusu nepasiekiamoje vietovėje prieš du berniukus buvo panaudotas psichiškai luošinantis smurtas.

Prieš teismą stojo berniukų dėdė – psichiškai neįgalus, į alkoholį linkęs ir darbo neturintis vyras, išprievartavęs abu sūnėnus. Pats nusikaltimas buvo įvykdytas avarinės būklės name, kuriame prisiglaudė ne viena probleminė šeima, kamuojama finansinių ir psichologinių problemų.

Išniekino du berniukus

Bylos duomenimis, vos 8 klases baigęs, niekur nedirbantis, neįgalus jaunas vyras nusikaltimus padarė vos per dvi dienas – 2016 m. lapkričio 17 d. G. U. vieną sūnėną privertė tenkinti jo aistrą oraliniu būdu, už tai pažadėdamas sausainį. Taip nuteistasis pasielgė du kartus, mat pirmąjį kartą vaiko pasigedo jo mama, nuteistojo sesuo. Po kelių valandų G. U. pratęsė savo nusikalstamą veiką.

Kitą dieną vyras pasinaudojo kitu savo sūnėnu – įkalbinėjo patenkinti dėdę oraliniu būdu žadėdamas duoti pažaisti su telefonu, o po to išprievartavo analiniu būdu. Visi nusikaltimai buvo įvykdyti name, kuriame gyveno nuteistasis, jo motina ir sesuo su vaikais, taip pat viena kaimynų šeima.

Iš pradžių dėdė pripažino prievartavęs savo sūnėnus, tačiau vėliau, bylai pasiekus teismą, pakeitė savo parodymus ir ėmė tikinti, kad prisipažino tik dėl to, kad pareigūnai grasino jį „atmušti kaip šunį“. G. U. savo kaltės neneigė ir atliekant psichiatrinę ekspertizę, tačiau teisme vyras jau tikino, kad buvo primokytas kalbėti tai, ką nori girdėti psichiatrai, jei nenori keliauti į Rokiškio psichiatrijos ligoninę. Stojęs prieš Kauno apygardos teismą, G. U. tikino, kad patys sūnėnai jį provokavo, o vėliau apkalbėjo nebūtais dalykais.

Sūnaus ginti stojo motina

Keturias atžalas auginanti nuteistojo G. U. sesuo pasinaudojo teise neduoti parodymų prieš brolį. Tik pripažino, kad šis, kai išgeria, būna labai agresyvus.

Tačiau ginti nuteistojo stojo šio motina, seksualinę prievartą patyrusių berniukų močiutė. Su sūnumi gyvenusi motina teigė, kad 2016 m. lapkričio 17 d. ji buvo išgėrusi, o vėliau susipyko su G. U., mat šis pas ją atėjusiems anūkams davė sausainių. Motina pripažino, kad draudė neįgaliam sūnui dažnai eiti pas už sienos gyvenančią seserį ir bendrauti su jos vaikais.

Parodymus sutikusi duoti močiutė stojo sūnaus, bet ne seksualinę prievartą patyrusių anūkų pusėn. Vienas iš vaikų, anot močiutės, yra labai išdykęs, keikiasi, neklauso nei jos, nei savo motinos, vogė iš šios pinigus, be to, rūko.

Kraupią paslaptį atskleidė malkos

Tikrąją, nepagražintąją, situaciją atskleidė socialinės darbuotojos, atskleidusios nusikaltimą.

Viena iš darbuotojų, pradėjusi dirbti dar 2006 m., teigė, kad seniau dar dirbo su nuteistuoju, mat šis buvo ypač sunkus vaikas, turėjęs problemų nuo pat pirmos klasės, pakeitęs kelias mokyklas. Kai G. U. suėjo 18 metų, jo šeima buvo išbraukta iš socialinės rizikos šeimų, tačiau moteris vis tiek susitikdavo su buvusiu savo globotiniu, kadangi į socialinės rizikos šeimų sąrašą pakliuvo jo sesuo su keturiais vaikais, tad lankantis pas šią, tekdavo susitikti ir su G. U.

Anot socialinės darbuotojos, seksualinę prievartą patyrusių vaikų gyvenimas buvo labai prastas – šeima gyveno nuošalioje vietovėje, šeimininko neturinčiame, avarinės būklės name. O nusikaltimo metu penktojo vaiko besilaukusi motina net neturėjo malkų, kuriomis galėtų šildytis žiemą, todėl socialiniai darbuotojai šeimą lankydavo kelis kartus per savaitę.

Būtent malkos išdavė prievartautoją – kadangi nebuvo kam šių supjauti, socialinė darbuotoja pasiūlė daugiavaikei motinai kreiptis į brolį, tačiau motina teigė nesikreipsianti, mat supykusi ant brolio dėl to, kaip šis elgiasi su vaikais.

Sutrikdyta psichika – ir dėdei, ir sūnėnams

Prieš Kauno apygardos teismą stojęs G. U. pasigailėjimo nesulaukė – sunkius nusikaltimus padariusiam dėdei teks penkerius metus praleisti pataisos namuose, o išniekintiems sūnėnams niekur nedirbantis neįgalus vyras turės sumokėti 12 tūkst. eurų.

Kaip paaiškėjo bylos metu, lengvą protinį sutrikimą turintis, nuo alkoholizmo kenčiantis nuteistasis pasistengė, kad psichikos problemų turėtų ir jo giminaičiai – abiem berniukams, ir taip vargusiems dėl skurdžios aplinkos ir motinos dėmesio trūkumo, buvo konstatuoti psichikos sutrikimai dėl didelio streso, sukelto seksualinės prievartos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite