Angle down Atgal

Kosėjantis meškiukas įspėja dėl oro taršos

Londono gatvėse – neįprastas būdas atkreipti visuomenės dėmesį į didžiulę oro taršą. „McCann London“ sukūrė meškiuką-robotą „Toxic Toby“, įspėjantį apie padidėjusį oro taršos lygį. Pūkuotas meškiukas ima kosėti tuomet, kai oro tarša Londono gatvėse pasiekia pavojingą ribą.

Jei neseniai buvote Brikstone, galbūt teko išvysti keistą daiktą – meškiuką-robotą, užsikorusį aukštai ant stulpo. Kai oro tarša toje vietoje pasiekia lygį, nustatytą valdžios, kuris gali būti pavojingas žmonėms (ypač turintiems širdies ir plaučių problemų ir tuo metu užsiimantiems aktyvia veikla), „Toxic Toby“ letenėle prisidengia burną ir ima kosėti.

Šios visuomeninės akcijos iniciatorė yra reklamos agentūra „McCann London“, siekianti atskleisti tiesą apie realią situaciją mieste dėl oro taršos. „Mes sužinojome grėsmingą statistiką dėl žmonių mirčių: kasmet nuo kvėpavimo užterštu oru ir dėl to sukeltų sveikatos problemų miršta daugiau žmonių nei avarijose“, – sakė agentūros atstovas. Londone yra labiausiai užterštas oras Europos regione. Kasmet automobilių avarijose žūsta apie 200 žmonių, o nuo ligų, kurias sukelia užterštas oras, miršta apie 9 000 gyventojų.

Meškiukas buvo pagamintas iš atskirų 3D dalių, todėl jis geba pasukti galvą, pakelti letenėlę ir sukosėti. Jis yra „maitinamas“ duomenimis apie oro taršą, kuriuos realiu laiku skelbia kompanija „BreezoMeter“. Kai oro tarša pasiekia numatytą pavojingą lygį, meškiukas yra priverstas sukosėti. Kiekvienas kostelėjimas valdininkams primena, kad būtina imtis veiksmų gerinti situaciją mieste.

„Toxic Toby“ vienoje vietoje neužsibus – jis keliaus po skirtingas Londono vietas kaip akcijos simbolis, priverčiantis žmones apie oro taršos problemą mąstyti kuo daugiau ir imtis veiksmų.

Parengta pagal Interestingengineering.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite