Angle down Atgal

Koronaviruso dienoraštis: „Pandemija Lietuvoje nevaldoma“ (III dalis)

Atviras koronavirusu sirgusios šiaulietės pasakojimas apie ligą ir biurokratizmą.

NVSC nevaldo situacijos

Vienintelis dalykas, kurį supratau susirgusi koronavirusu – NVSC visiškai nevaldo situacijos mūsų šalyje. Vieninteliai, nuo kurių priklauso epideminė situacija Lietuvoje, yra sąmoningi piliečiai. Tie, kurie net pajutę slogą turėtų likti namuose. Ir juokinga, ir graudu, kai praėjus 6 dienoms po pirmųjų simptomų pagaliau sulaukiau eilės mobiliajame punkte atlikti tyrimą. Iki tol man tik rekomendavo izoliuotis. TIK REKOMENDAVO! Šiek tiek baisu, kiek netikinčių virusu ar neatsakingų žmonių būtų per tiek laiko apsilankę parduotuvėse, darbe ar vaistinėse… Skambučio iš NVSC sulaukiau po 8-9 dienų nuo viruso pradžios ir praėjus 2-3 dienoms po teigiamo PGR testo rezultato mobiliajame punkte. Mano vyrui liepta izoliuotis tik tuomet. Nuo mano tyrimo datos… Tad, jei ne mūsų pačių sąmoningumas ir vyro savanoriškas izoliavimasis namuose nuo mano pirmųjų simptomų pradžios, tai virusu galėjome „dalintis“ apie savaitę iki kol gavome nurodymus izoliuotis. Cirkas – kito žodžio nerandu.

Šeimos nariams skirtingi izoliacijos terminai

Na tai štai. Man, sergančiam koronavirusu asmeniui, ligos pradžia fiksuojama nuo mano simptomų pradžios. Tad kai nustatė virusą mobiliajame punkte buvo praėjusios 6 dienos. Dar po keturių dienų esu laikoma visiškai pasveikusia ir man uždaromas biuletenis. Vyrui izoliacija skaičiuojama nuo mano tyrimo datos… Tad jis namie bus savaite ilgiau nei aš. O ką daryti su mažamete dukra? Šeimos gydytoja į šį klausimą neatsako. Skambinu į karštąją liniją. Tačiau atsakymas miglotas… Sulaukiame skambučio iš NVSC. Pirmiausia siūloma vaiką izoliuoti. Bandau aiškinti, kad vaiko nuo abiejų tėvų neizoliuosime, nes ji mažametė. Bandau aiškinti, kad dukra buvo atskirai nuo manęs, kartu su vyru. Tačiau atsakymas vienas ir tas pats. Vyras izoliuojasi nuo mano PGR tyrimo datos, o dukrai izoliacija taikoma nuo tos dienos kai pasveiksiu. Štai ir išspręstas rebusas. Pasveiksiu ir dar 14 dienų būsiu nedarbingume, nes prižiūrėsiu dukrą, kuri izoliuosis… Visas mėnesis namuose – negaliu skųstis, gyvename nuosavame name, tad leido išeiti į kiemą. Šventė!

Savijauta ir nesibaigiantys skambučiai

Nors per 9 viruso dienas savijauta pagerėjo, tačiau prasidėjo keistas užkimimas ir lengvas kosulys. Gydytoja telefonu nusprendžia, kad visa tai nieko tokio, o aš sveika. Baigiasi nedarbingumas dėl ligos ir prasideda dukros 14 dienų izoliacija. Daugiau skambučio iš gydytojos nesulaukiu… Tebūnie, mano sveikata juk tik mano pačios reikalas. Kosulį gydau arbatomis ir pastilėmis. Laikinai gelbsti. Tikiuosi netolimoje ateityje gauti galimybę nuodugniai pasitikrinti sveikatą. Juk sakė, kad esu sveika…

Gyvenančiųjų rajone izoliacija, panašu, niekam nerūpi. Niekas nesidomi, netikrina. Gal ir gerai, pasitiki manimi ir mano šeima, kad esame sąžiningi… Tik ar visi tokie ir yra? Sėdi namuose, nesilanko parduotuvėse izoliacijos metu?

Tokiu pandemijos valdymu keliaujame tiesiai į trečiąjį karantiną, nors norėtųsi tikėti pasakomis, kad galimybių pasas atvers kelius į sveiką ir nuo koronaviruso laisvą visuomenę. Deja, realybė, panašu, bus kiek liūdnesnė...

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite