Angle down Atgal

Koronaviruso statistika Šilalės rajone

Registrų centras praneša, kad mūsų rajone 7 žmonės yra užsikrėtę koronavirusu (COVID – 19), o perskaičiavus proporciją, 100 tūkstančių gyventojų užsikrėtusiųjų tenka 32, ir Šilalės rajonas patenka tarp didelės rizikos savivaldybių. Tačiau savivaldybės gydytoja Dalė Briedienė sako, kad užsikėtusiųjų koronavirusu mūsų rajone yra gerokai mažiau.

– Mums priskaičiuojami 5 koronavirusu užsikrėtę Pajūrio bataliono kariai, tačiau šiuo metu Pajūryje jų nėra – išvežti kitur. Mūsų žiniomis, jie ir užsikrėtė ne čia, bet kitoje savivaldybėje. Dar vienas mūsų rajone deklaravęs gyvenamąją vietą žmogus išvyko saviizoliuotis į Vilnių, kur studijuoja ir realiai gyvena. Taigi iš 7 statistikoje užfiksuotų atvejų rajone realiai turime vieną. Tas žmogus yra saviizoliavęsis namuose. Formaliai mes laikomi didelės rizikos savivaldybe, bet realiai rizika ne tokia ir didelė, – sako savivaldybės gydytoja. 

Operacijų vadovo sprendimu mūsų rajonui mūsų pristatyti 369 greitieji testai, skirti ugdymo ir socialinių įstaigų darbuotojams bei jų paslaugų gavėjams. Dar 5 greituosius testus savivaldybė gavo vaikų teisių apsaugos darbuotojams. Testavimas ne prievartinis, bet laisvanoriškas, tačiau savivaldybės gydytoja primygtinai ragina tikrintis visus, kam skirti greitieji testai, o ypač – mokytojus, kurie turi daugiausia kontaktų su kitais žmonėmis ir patiria didesnę riziką.

– Noriu atkreipti visų dėmesį, kad greitieji testai daromi, imant iš piršto kraujo mėginius, o atsakymas gaunamas po 15 minučių. Darant greituosius testus, neimami tepinėliai iš gerklės ir nosiaryklės, kas iš tiesų daugeliui būna labai nemalonu. Procedūra daug paprastesnė. Kuo nuoširdžiausiai patariu be reikalo nerizikuoti ir tikrintis, – ragina gydytoja.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite