Angle down Atgal

Koronaviruso krizė formuoja naujus vartotojų įpročius

Koronaviruso krizė formuoja naujus vartotojų įpročius, įspėja Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas. Danas Arlauskas sako, kad jei karantinas užsitęs, smulkusis verslas bus sunaikintas.  

„Jūs kalbate apie teisinius dalykus, o mes sakome, kad ne viskas, kas teisėta yra teisinga, mes gi matome, kad formuojasi vartotojų įpročiai. Prekybos tinkluose ir kokią lemputę nusiperku, ir knygą. Tai formuoja mano įpročius. Visame versle sako: įprotis svarbus dalykas. Dar pusę metų ir įpročiai bus susiformuoti ir smulkus verslas liks už borto“, – Seimo Darbo partijos frakcijoje pirmadienį sakė jis. 

Pasak Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos vadovo Vytenio Butkevičiaus, didieji prekybos tinklai planuoja milžinišką plėtrą – tokiu būdu bus „galutinai atplėšta iš rinkos smulkaus verslo iki tol turėta mažmeninės ekonomikos rinkos dalis“.   

„Ką darysime po karantino, kai stambieji prekybos tinklai, didieji gamintojai bus užsiauginę finansinius raumenis, o smulkusis verslas pirmą karantiną buvo nubuksuotas, o per antrą jam įsmeigtas peilis – kaip reikės konkuruoti?“ – kalbėjo V. Butkevičius.   

Dauguma parduotuvių, išskyrus maisto, buvo uždarytos nuo 2020 metų kovo vidurio, o po kelių mėnesių atlaisvinus prekybą, ji vėl sugriežtinta nuo gruodžio vidurio. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite