Angle down Atgal

Koronavirusas Skuodo rajone: statistika, prevencija ir būtinos priemonės

2020 m. lapkričio 17 d. įvyko Skuodo rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame aptarta bendra koronaviruso situacija Skuodo rajone.

Pranešta, kad atliekamų tyrimų dėl COVID-19 ligos apimtys yra didelės. Gautų naujų atvejų skaičiai vis auga, epidemiologinė situacija vis blogėja. Iš pirmadienį paimtų 49 tyrimų, 22 mėginiai yra teigiami. Tai santykinai didžiuliai skaičiai.

Siekiant stabilizuoti situaciją, stabdyti koronaviruso plitimą, labai prašoma visų tėvų, kurie turi galimybę vaikučių priežiūra pasirūpinti namuose, laikinai vaikų nevesti į lopšelius-darželius. Gyventojai kviečiami sąmoningai mažinti savo ir savo šeimos narių kontaktų skaičių, raginami sąmoningai mažinti riziką užsikrėsti koronavirusu. Skuodo vaikų lopšelyje-darželyje serga 5 darbuotojai ir 3 vaikai, 25 darbuotojai yra izoliacijoje, izoliuotos tam tikros vaikų grupės. Šiuo metu Mosėdžio vaikų lopšelį-darželį lanko tik keli vaikai, kurių tėveliai dirba ir neturi, kas galėtų prižiūrėti vaikus darbo metu.

Pranešta, kad vienai Skuodo Bartuvos progimnazijos mokytojai nustatytas koronavirusas, 9 šios mokyklos mokytojos yra izoliacijoje, 1 klasė taip pat izoliacijoje. Progimnazijos patalpos jau šiandien dezinfekuotos.

Posėdžio metu pateikta informacija, kad koronavirusas sparčiai plinta ne tik švietimo įstaigose, bet ir stacionariose rajono globos įstaigose. Ylakių globos namuose šiuo metu serga 16 gyventojų ir 8 darbuotojai, 1 gyventojas yra miręs. Skuodo globos namuose serga 11 gyventojų ir 5 darbuotojai. Šiose įstaigose sergantys asmenys izoliuoti. Patalpos suskirstytos į atskiras zonas pagal rizikos laipsnį. Vykdoma papildoma patalpų dezinfekcija.

Posėdyje akcentuota, kad labai svarbu, kaip darbo procesus organizuoja įstaigos, įmonės, organizacijos. Pabrėžta, kad esant galimybei reikėtų dirbti nuotoliniu būdu, tačiau, kai tokios galimybės nėra ir funkcijas įmanoma vykdyti tik darbo vietoje, tada būtina laikytis visų Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nurodymų. Pagal aplinkybes reikėtų reguliuoti darbuotojų srautus, užtikrinti, kad skirtingų grupių asmenys neturėtų kontaktų bendro naudojimo patalpose, darbo patalpos turi būti dažnai vėdinamos (ne rečiau kaip 1 kartą per valandą), dažnai liečiami paviršiai (durų rankenos, elektros jungikliai, kėdžių atramos ir kt.) turi būti valomi kaip galima dažniau, darbo vietoje neturėtų dirbti darbuotojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių.

Susitikimo metu priimtas sprendimas, kad artimiausiu metu Skuodo ir Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centrų vadovai Savivaldybės administracijos direktoriui turės pateikti informaciją apie mobilios komandos, kuri savivaldybės teritorijoje teiks asmens sveikatos priežiūros paslaugas koronavirusu COVID-19 liga sergantiems ir rizikos grupei priklausantiems asmenims jų namuose arba socialinės globos namuose, kuriuose jie gyvena, suformavimą, darbo principus, veiklą.

Papildoma informacija

Skuodo rajono savivaldybė administracijos pavedimu Skuodo ir Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centrai organizuoja tyrimų dėl koronaviruso paėmimą Skuodo mobiliame punkte (Birutės g. 15, Skuodas), stacionariose globos įstaigose ir kitose įstaigose pagal pateiktą poreikį. Kviečiame įstaigų, įmonių, organizacijų vadovus, kreiptis dėl tyrimų atlikimo telefonu 8 616 41 132. Taip pat raginame visus gyventojus, kurie turėjo kontaktą arba jaučia simptomus ar nori tiesiog pasitikrinti, registruotis į Skuodo mobilų punktą, skambinant numeriu 1808, o iškilus problemoms dėl prisiregistravimo taip pat galima kreiptis telefonu 8 616 41 132.

Jei turite problemų dėl transporto, norint atvykti į Skuodo mobilų punktą, arba neturite kaip grįžti iš infekcinių ligų gydymo įstaigų, prašome kreiptis telefonu 8 695 44 155. Bus organizuojamas pavėžėjimas.

Karantinas visoje šalyje tęsiasi iki 2020 m. lapkričio 29 d. 24:00 val.

Primintina, jog reikia tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, nuolat dezinfekuoti rankas. Jei įmanoma, apribokite judėjimą, atidėkite asmenines šventes.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite