Angle down Atgal

Koronavirusas pakoregavo ir santuokas: Panevėžyje susituokė net trečdaliu mažiau porų nei pernai

Koronavirusas pakeitė daugelio žmonių gyvenimus – vieni neteko darbo, kiti negalėjo keliauti, o treti turėjo atšaukti arba perkelti vestuves. Šiemet Panevėžyje ir Panevėžio rajone aukso žiedus sumainė net trečdaliu mažiau porų nei pernai.

Populiariausias mėnuo – rugpjūtis

Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Loretos Guokės, 2020 metų vasaros sezonu vestuvių sumažėjo žymiai.

„Gegužė, birželis būdavo labai mėgstami mėnesiai vestuvėms, tačiau šiemet šiais mėnesiais susirašymų beveik nebuvo. Dauguma vestuves perkėlė į kitus metus. Tokį sprendimą dažniausiai rinkosi emigrantai arba tie, kurių didelė dalis svečių gyvena užsienyje ir neturi galimybės grįžti atšvęsti“, – naujienų portalui JP pasakojo L. Guokė.

Vis dėlto Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja teigė, kad rugpjūtis buvo „bombinis“. „Rugpjūčio mėnesio šeštadieniais sulaukdavome net 12-15 santuokų per dieną. Tai tikrai dideli skaičiai“, – sakė moteris.

Santuokų sumažėjo trečdaliu

2019 metais gegužės-rugpjūčio mėnesiais Panevėžyje aukso žiedus sumainė 298 poros, o šiais metais – 208.

Pasak L. Guokės, didžiausias skirtumas matomas gegužę, nes tuomet buvo įregistruota net 30 santuokų mažiau nei pernai.

Šiemet gegužę susituokė 24 poros, birželį – 43, liepą – 62, o rugpjūtį – 79. Šie skaičiai nurodomi kartu su tais, kurie tuokėsi ne tik metrikacijos skyriuje, bet ir bažnyčioje.

Tik metrikacijoje 2020 m. vasaros sezonu pasirinko tuoktis 157 poros, o praėjusiais metais – 202. Taigi, bažnyčioje tuokėsi tik 15 proc. įsimylėjėlių.

Paklausta, ar šiemet buvo populiaru išvažiuojamosios ceremonijos, L. Guokė atviravo, kad Panevėžio santuokų rūmai beveik nevyksta į tokias ceremonijas, nes jiems leidžiama dirbti tik savivaldybės ribose, tad išvažiuojamąsias ceremonijas pagrinde organizuoja rajono metrikacijos skyrius.

„Tik rugpjūčio mėnesį turėjome porą išvykų Panevėžio mieste“, – sakė ji.

Rajone susituokė perpus mažiau porų

Tuo tarpu Panevėžio rajono Civilinės metrikacijos skyriuje praėjusių metų gegužės-rugpjūčio mėnesiais susituokė 119 porų, šiemet – 59.

Pasak Panevėžio rajono Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vyresniosios specialistės Zitos Gasiūnienės, ypač daug porų perkėlė vestuves. „Beveik pusė porų perkėlė ceremoniją į 2021 metus“, – sakė ji.

 

Bistrampolio dvaras
Bistrampolio dvaras

Populiariausios vietos susituokti

Populiariausios vietos išvažiuojamajai ceremonijai Panevėžio rajone yra Bistrampolio dvaras ir „Vila Barbora“. „Tačiau, nors šios vietos pasitaiko dažniausiai, rugpjūtį turėjome ceremoniją „Miško oazėje“, o rugsėjį dar turėsime „Lėvens“ sodyboje“ ,– sakė Z. Gasiūnienė.

Taip pat moteris pridūrė, kad šiemet išvažiuojamųjų ceremonijų buvo ypač mažai – rugpjūtį vos viena, o rugsėjį bus keletas.

„Rugsėjis nustebino labiausiai, nes dažniausiai išvažiuojamosios ceremonijos būna vasarą, o šiemet priešingai – rudenį“, – stebėjosi ji.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite