Angle down Atgal

Koronavirusas Lietuvoje: svarbiausios savaitgalio naujienos

BNS pateikia svarbiausių šio savaitgalio naujienų apie koronaviruso situaciją Lietuvoje apžvalgą:

Viruso plitimas. Per savaitgalį Sveikatos apsaugos ministerija iš viso patvirtino 149 koronaviruso atvejus, bendras nustatytų sergančiųjų skaičius pasiekė 1298. Rekordinis buvo šeštadienis, kuomet patvirtinta 90 naujų koronaviruso atvejų. Lietuvoje užfiksuotos 35 koronavirusu sirgusių asmenų mirtys, pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 242.

Protrūkis hospise. Šeštadienį paskelbta, kad koronaviruso protrūkis fiksuotas privačiuose globos namuose „Klaipėdos hospisas“ – čia užsikrėtė 40 žmonių, iš jų 30 globotinių ir 10 darbuotojų. Iš viso įstaigoje guli 38 globotiniai. Vienas COVID-19 sergančių globotinių šeštadienio vakarą mirė. Svarstoma, kaip izoliuoti aštuonis globotinius, kurių testai buvo neigiami. Tarp svarstomų variantų – ligonių iškėlimas į ligonines Kretingoje, Gargžduose ir Palangoje. Specialistai nerimauja, kad užsikrėsti galėjo visi hospiso globotiniai.

Situacija Nemenčinėje. Iš 90-ies šeštadienį patvirtintų koronaviruso atvejų Lietuvoje, net 52 fiksuoti Nemenčinės siuvimo įmonėje „Vilnika“. Iki šeštadienio Nemenčinėje buvo patvirtinti 26 koronaviruso atvejai. Pridėjus šeštadienį patvirtintus atvejus, skaičius išaugo iki 78. Specialistai mano, kad kontakte su užsikrėtusiais koronavirusu galėjo būti praktiškai visi Nemenčinės gyventojai.

Verslų patikra. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad vykdo veiklą atnaujinusių paslaugų tiekėjų patikrą. Patikrinimų metu vertinama, kaip paslaugų tiekėjai laikosi karantino reikalavimų. NVSC sekmadienį pranešė, kad sušvelninus karantiną suskaičiuota per 50 verslo pažeidimų. Tuo metu prie veiklą atnaujinusios prekybos tinklo „Ikea“ parduotuvės šeštadienį pradėjo būriuotis pirkėjų eilės, tačiau „Ikea“ atstovai pranešė, kad eilės gana greitai išsisklaidė.

Svarbios naujienos, nesusijusios su koronavirusu. Policija šeštadienį vyko į nušalintojo prezidento Rolando Pakso namus, policijai gavus pranešimą, kad namuose neblaivus vyras triukšmauja ir mušasi. Pats R. Paksas išvežtas į ligoninę. Jo žmona Laima Paksienė medikų pagalbos atsisakė. Pasak policijos, R. Pakso blaivumas dėl sveikatos būklės patikrintas nebuvo.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite