Angle down Atgal

Konstitucinis Teismas vertins, ar NVSC gali nustatyti ribojimus darbuotojams

Konstitucinis Teismas (KT) aiškinsis įstatymo nuostatų, pagal kurias Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) sprendimais gali būti nustatomi asmens teisių ribojimai, atitiktį Konstitucijai.

KT pranešė priėmęs nagrinėti Seimo narių grupės prašymą įvertinti, ar kovo pabaigoje Seimo priimtos pataisos dėl privalomo tam tikrų sričių darbuotojų testavimo ir NVSC suteiktų įgaliojimų neprieštarauja Konstitucijai.

Opozicijai priklausantys parlamentarai kreipėsi į KT prašydami įvertinti Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nuostatas, pagal kurias, anot pareiškėjų, asmens teisių ribojimai nustatomi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimais.

Opozicijos atstovai klausia, ar toks reguliavimas neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintam principui, kad „kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą“.

Seimo nariai nurodo, kad įstatymas, kai yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ar karantinas dėl užkrečiamosios ligos ir nustatomas šios ligos protrūkis darbovietėje, suteikia NVSC teisę spręsti dėl darbuotojų galimybės dirbti.

Savo abejones Seimo nariai grindžia oficialiosios konstitucinės doktrinos nuostatomis, kad viskas, kas susiję su pagrindinėmis žmogaus teisėmis ir laisvėmis, turi būti reguliuojama įstatymais.

Anot opozicinių parlamentarų, Konstitucijoje įtvirtinta žmogaus teisė laisvai pasirinkti darbą bei verslą gali būti ribojama tik įstatymu ir ribojimų nustatymas negali būti perduotas kitam subjektui, kaip antai Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Seimo nariai teigia, kad Seimas priimdamas įstatymo pataisas Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui pavedė nustatyti kitas privalomas užkrečiamosios ligos kontrolės priemones, kurių neįgyvendinus suvaržoma asmens teisė dirbti, tačiau įstatyme šių priemonių niekaip nedetalizavo.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite