Angle down Atgal

Konservatoriai pirmojo Seimo rinkimų turą vertina „su santūriu optimizmu“

Pirmajame Seimo rinkimų ture daugiausia rinkėjų palaikymo sulaukus konservatoriams, jų sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė sako, kad rezultatais partija „santūriai džiaugiasi“.

„Pirmojo turo rezultatai santūriai džiugina, antrame ture turime ne vieną vienmandatininką, kuris dalyvauja ir gali tikėtis laimėti. Bendrą rezultatą šiandien galėtume vertinti su santūriu optimizmu. Bet vis dėlto tai yra tik pirmas kėlinys ir reikia sužaisti varžybas iki pabaigos“, – pirmadienį, paaiškėjus rinkimų rezultatams, spaudos konferencijoje sakė I. Šimonytė.

Savo ruožtu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sakė, kad partija toliau laikysis strategijos skatinti balsuoti „už“ kampaniją.

„Matėme daug priešpriešos, kai kurių mūsų oponentų taktika buvo pasirinkta ne konkuruoti idėjomis, pristatant save, kalbant apie programą, o daugiau kalbėti prieš. (...) Ta priešprieša sukūrė stiprią neigiamą atmosferą rinkimų kampanijos metu. Mūsų sau keltas tikslas buvo minimaliai veltis į batalijas“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Susilaiko nuo prognozių

Paklausus, ar tikisi formuoti valdančiąją koaliciją, konservatorių pirmininkas atsakė, kad laukia antrojo rinkimų turo.

„Mūsų rinkimų sistema neleidžia kabinti medalių nubėgus tik pusę distancijos. (...) Man rodos, kad visos kalbos yra šiek tiek ankstyvos, nes žmonių laukia dar didysis pasirinkimas po dviejų savaičių“, – teigė G. Landsbergis.

Jis taip pat kalbėjo, kad formuojant Vyriausybę reikia atsižvelgti ir į ne pirmoje vietoje likusių partijų programas.

„Tartis galima tuomet, kai yra aišku, kas yra gavęs didžiausią rinkėjų pasitikėjimą“, – teigė G. Landsbergis.

Kalbėdamas apie partijos paramą kitų politinių jėgų kandidatams antrajame rinkimų ture, TS-LKD pirmininkas sakė, kad palaikys tas partijas, kurios palaiko „europietišką, vakarietišką Lietuvą“.

„Tą procesą pradėsime baigę šią spaudos konferenciją. (...) Pirmiausia akys krypsta į partijas, kurios nori europietiškos, vakarietiškos Lietuvos – tai tokie kriterijai, kaip požiūris į žmogaus teises, žodžio laisvę, teisės viršenybės principą yra ganėtinai esminiai“, – sakė G. Landsbergis.

Jis taip pat kalbėjo, kad kai kuriose vienmandatėse apygardose vieni kitus gali palaikyti savivaldybių tarybų koalicijų partneriai.

Pirmadienio ryto VRK išankstiniai duomenys rodo, kad geriausiai pasirodė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – už juos balsavo 24,8 proc. rinkėjų. Antroje vietoje – „valstiečiai“ (LVŽS) su 17,5 proc. balsų, trečia – Darbo partija, už kurią balsavo 9,47 proc. rinkėjų. Ketvirti liko labai nedaug nuo „darbiečių“ atsilikę socialdemokratai su 9,26 proc. rinkėjų palaikymu. 5 proc. slenkstį peržengė ir į Seimą taip pat patenka Laisvės partija (9,02 proc.) ir Liberalų sąjūdis (6,78 proc.).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite