Angle down Atgal

Konkursas Drezdene

Didelis džiaugsmas, darbo ir talento įvertinimas su jaunosiomis pianistėmis Aiste ir Elze Demjanovaitėmis sausio pradžioje vykusiame X tarptautiniame konkurse „Winter Stars of Dresden”. Mergaitės buvo įvertintos labai aukštais balais.

Dažnai sakau, kad muzika ir šokis yra patys sunkiausi menai, nes programa atliekama laike - muzikantas, šokėjas neturi galimybės sustoti, pagalvoti, ar kaip rašantys rašto darbus, nubraukti žodį, sakinį, formulę ir rašyti darbą toliau.

Liaudiškų melodijų grojimas iš klausos ir kompozitorių sukurtų kūrinių atlikimas iš natų, tai labai skirtingi grojimo būdai. Nenoriu nuvertinti liaudies muzikantų, tačiau profesionalus grojimas dešimt, o gal net ir dvidešimt kartų sudėtingesnis. Jaunieji pianistai, kurie lanko meno mokyklą, lavinami visapusiškai, nes grojimo procesas reikalauja ypač didelio susikaupimo: teisingai sėdėti prie instrumento, matyti ir iš karto ,,skaityti” natas iš dviejų skirtingų eilučių, abiem rankom groti skirtingas melodijas skirtingais ritmais, dar spausti pedalą, ir visa tai reikia atlikti tiksliai, kaip kompozitorius užrašė. Dar reikia žinoti, kokiame amžiuje parašytas kūrinys, nes būtina atskleisti ne tik kūrinio charakterį, bet ir stilių, dinamiką.

Tačiau žmogus taip sutvertas, kad jei jam pasiseka įveikti sunkumus, jis jaučia didelį dvasinį pakilimą – aš galiu, man pavyko! Didelį džiaugsmą, dvasinį pakilimą, savo darbo ir talento įvertinimą pajutome su jaunosiomis pianistėmis Aiste ir Elze Demjanovaitėmis sausio pradžioje vykusiame X tarptautiniame konkurse ,, Winter Stars of Dresden”. Mergaitės atliko solinę programą ir buvo įvertintos labai aukštais balais: Aistė, pagrojusi A. Ravinos ir L. Bethoveno kūrinius laimėjo I vietos laureato diplomą, o Elzė, atlikusi A. Ravinos ir F. Šopeno kūrinius, pelnė II vietos laureato diplomą.

Kas dabar suskaičiuos, kiek valandų buvo sėdėta prie pianino, kiek dirbta, repetuota, analizuota, tačiau tas jausmas, kai mokinys puikiai atlieka konkursinius kūrinius, yra nepakartojamas! Publika ploja, aplinkiniai sveikina ir džiaugiasi puikiai atlikta programa! Tokį jausmą galėčiau pavadinti „sielos džiaugsmu!” Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo mokinių Aistės ir Elzės sėkme!

Komandinis darbas – tai žodžiai, kuriuos dažnai sakau per tėvų susirinkimus. Vaikas – mokytojas – tėvai. Sesių Demjanovaičių tėvai labai rūpestingi, atsakingi, skatinantys dukras dalyvauti konkursuose, koncertuose. Į visus konkursus Lietuvoje dukras lydi abu, ir tėtis (kuris vairuoja), ir mama. Kaip mokytoja esu jiems labai dėkinga ir vadinu juos šauniausia palaikymo komanda. Dėkojame verslininkui A. Radvilai, kuris skyrė 100 eurų konkurso dalyvio mokesčiui.
Mūsų ,,komandos” metai prasidėjo labai įspūdingai: puikūs įvertinimai konkurse, nuostabios ekskursijos Drezdeno, Berlyno miestuose. Grįžome labai laimingos ir toliau tęsime muzikos pažinimo kelią, nes šis kelias dovanoja daug grožio, sielos ramybės, gyvenimo pilnatvės ir visapusiško tobulėjimo džiaugsmą.

Daiva Pilkienė

Fortepijono mokytoja

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite