Angle down Atgal

Kol nebaigtos derybos, „socialdarbiečiai“ po koalicine sutartimi nesirašys

„Socialdarbiečiai“ mano, kad derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo nesibaigė, todėl negali būti kalbos apie sutarties pasirašymą.

Po trečiadienį vykusio Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) išplėstinio prezidiumo ir frakcijos posėdžio tai žurnalistams sakė partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas.

„Mes aptarėme visus aspektus, pirmiausia konstatavome, kad mūsų koalicijos partneriai „valstiečiai“ ne iki galo derasi rimtai, nedalyvauja lyderiai, sunku kalbėtis dėl kai kurių klausimų, kai nėra premjero. (...) Pasižiūrėsime, kaip mūsų derybų partneriai derėsis, nes kol kas derybos gana vangios, man atrodo, kad norima kosmetinių pataisų. Mes nesirašysime kokių nors atskirų dokumentų kaip programa, vertybės, kažkokie protokolai... Bus pasirašyta tik tada, kai bus sutarta dėl visko. Mes laikome, kad derybos dėl vertybinių, programinių nuostatų nesibaigė“, - sakė G. Kirkilas.

Jo teigimu, per derybas neįvertinti bent 5 „socialdarbiečių“ derybų prioritetai, kurie yra labai svarbūs.

„Yra prasmė sudaryti koaliciją, kuri turi šiek tiek mažiau nei 1,5 metų darbo, tik tuo atveju, jeigu šitos būsimos naujos koalicijos programa bus orientuota į socialinės atskirties mažinimą, kas, kaip žinote, taip pat ir Europos Komisijos nuomone, yra pagrindinė Lietuvos problema. Taigi vaiko pinigai išlieka mūsų reikalavime, išlieka taip pat valstybės remiamos pajamos. Mes negalime pritarti nemokamam pradinukų maitinimui, išskiriant vien pirmaklasius, visiems pradinukams tai turi galioti ir tai nėra labai dideli pinigai. Labai svarbus dalykas yra valstybės valdymo išlaidų sumažinimas bent jau 15 proc. Mes taip pat norėtume, kad Vyriausybė priimtų sprendimus dėl miško kirtimų mažinimo“, - sakė G. Kirkilas.

Jo teigimu, tai yra tie 5 punktai, dėl kurių „socialdarbiečiai“ pasiruošę ir toliau derėtis.

ELTA primena, kad „socialdarbiečiai“ siūlo didinti „vaiko pinigus“ – nuo 2020 metų sausio 1 d. išmoka, jų nuomone, galėtų būti 1 valstybės remiamų pajamų dydžio (šiemet tai sudaro 122 eurus).

LSDDP siūlo trečdaliu sumažinti miškų kirtimą, užtikrinti visų pradinių klasių moksleivių nemokamą maitinimą ir 15 procentų sumažinti valstybės valdymo kaštus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite