Angle down Atgal

Kokybiško maisto konferencijoje – apdovanojimai Panevėžio rajono savivaldybei

Panevėžio rajono savivaldybės atstovai dalyvavo vakar Vilniuje įvykusioje „Kokybiško maisto šventėje 2020“ ir jos metu surengtoje konferencijoje. Žemės ūkio ministerijos organizuotas renginys skirtas aptarti viešųjų pirkimų supaprastinimo ir paramos įsigyjant pagal kokybės sistemas pagamintus produktus galimybes, pasidalyti patirtimi.
 

Konferencijoje pristatytos Žemės ūkio ministerijos iniciatyvos skatinant kokybiškų produktų vartojimą. Naujausia – antrus metus teikiama parama ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms. Ji teikiama dengiant kainų skirtumą, susidarantį vaikų maitinimui naudojant ekologiškus ir pagal Nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintus maisto produktus vietoje įprastinių maisto produktų ir žaliavų.

Parama Panevėžio rajono savivaldybė pasinaudojo ir pernai, ir šiemet. 2019 m. pagal šią sistemą vaikų maitinimas organizuotas 2-ose (šalyje – 5-iose), 2020 m. – 4-iose (šalyje – 9-iose) ugdymo įstaigose.

Konferencijoje savivaldybių ir lopšelių-darželių atstovai aptarė problemas, kylančias viešųjų pirkimų būdu perkant kokybe paženklintus produktus. Patirtimi pasidalijo ir Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Salvinija Motiejauskienė.

Renginio metu apdovanoti konkurso „Kokybe paženklintas maistas 2020“ nugalėtojai, įteikti žemės ūkio ministro Padėkos raštai.

Panevėžio rajono savivaldybė apdovanota prizu už kokybe paženklinto maisto skatinimą 2020 metais ir Padėkos raštu už aktyvų ekologiškų ir pagal Nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų gaminimo, populiarinimo ir vartojimo skatinimą.

Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už vaikų maitinimą ekologiškais ir pagal Nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintais produktais ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose apdovanoti 4 Panevėžio rajono lopšeliai-darželiai: Ramygalos „Gandriukas“, Krekenavos „Sigutė“, Velžio „Šypsenėlė“ ir Naujamiesčio „Bitutė“.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite