Angle down Atgal

Kokios daržovės ir kada gali padaryti daugiau žalos, nei naudos?

Mes visi nuo vaikystės žinojome, kad daržovės yra būtinos norint būti sveikiems ir stipriems. Daržovės yra vitaminų ir naudingų aminorūgščių sandėlis, jos stiprina mūsų imunitetą, gerina organizmo darbą ir didina bendrą gyvybingumą.

Ar galima valgyti daržoves?

Agurkai ir pomidorai

Pačios šios daržovės yra visiškai saugios, tačiau jas sujungus į vieną patiekalą, galite sulaukti nemalonių padarinių. Kadangi agurkai yra klasifikuojami kaip šarminiai produktai, o pomidorai – kaip rūgštiniai, dėl šio daržovių derinio susidaro druskos, kurios nusėda ir nėra virškinamos.

Burokėliai

Burokėliai draudžiami tiems, kurių organizme padidėjęs rūgštingumas, turi lėtinių ligų ir problemų su išmatų nelaikymu.

Česnakai

Su česnakais reikia būti atsargiems tiems, kurie turi žemą kraujospūdį ir turi skrandžio problemų. Per didelis česnako vartojimas gali sukelti karščiavimą, alerginę reakciją, rėmens problemas, pykinimas, taip pat migreną ir galvos svaigimą.

Svogūnai

Svogūnų nerekomenduojama valgyti sergant opomis, gastritu, inkstų ir kepenų ligomis. Reikalas tas, kad jis turi galimybę padidinti rūgštingumą ir sudirginti virškinimo organus.

Saldžioji paprika

Ši daržovė žymiai sumažina kraujo spaudimą, todėl hipotenzija segantys žmonės turėtų griežtai riboti jų suvartojimą.

Morkos

Per didelis morkų vartojimas sukelia mieguistumą, pykinimą ir galvos skausmą. Ši daržovė taip pat padidina skrandžio rūgštingumą ir provokuoja odos pageltimą. Be kita ko, per didelis morkų vartojimas sukels didelę apkrovą silpnoms žarnoms dėl didelio skaidulų kiekio.

Krienai

Krienų žala turės įtakos tiems, kurie serga inkstų ar lėtinėmis virškinamojo trakto ligomis. Krienai draudžiami nėščioms moterims. Ir bet kuris asmuo turėtų žinoti, kad piktnaudžiavimas tokiu ūmiu produktu kaip krienais gali sukelti kraujospūdžio padidėjimą ir net kraujavimą.

Ir vis dėlto, ar įmanoma valgyti visas šias daržoves? Žinoma, jūs galite, svarbiausia – nepiktnaudžiauti jomis. O tos daržovės, kurias jūsų kūnas sunkiai apdoroja, geriausia pakeisti kažkuo kitu.

https://www.zinoti.lt/

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite