Angle down Atgal

Kokią naudą duoda futbolo treniruotės vaikams Vilniuje?

Jeigu svarstote apie tai, kad jūsų atžalai vertėtų pradėti lankyti futbolo treniruotes, arba jie nori lankyti futbolo treniruotes, galima susimąstyti, o kokias gi naudas tai suteiks? Tiems žmonėms, kurie gyvena sostinėje - pasirinkimas tarp futbolo mokyklų yra didelis.

Galima rasti ne vieną ir ne dvi akademijas/mokyklas, kurios organizuoja futbolo treniruotes vaikams Vilniuje. Tėvų pareiga ir siekis - rasti savo atžalai geriausias sąlygas tobulėti ir pasiekti savo tikslų. Na, o tie tikslai gali būti įvairūs - nuo tapimo profesionaliu žaidėju iki gero laiko praleidimo. Tinkamas klubas, tinkama futbolo mokykla duos didžiausią naudą.

Futbolo treniruotės vaikams Vilniuje - meistriškumo futbolo aikštėje didinimas

Futbolo treniruotės vaikams Vilniuje turi būti orientuotos į vaikus

Pasitaiko tokių situacijų, kada futbolo akademijos yra paskendusios prestižo siekime. Prestižas yra ir auklėtinių sėkmė, o nebūtinai vien tik titulai. Visgi dažnai individualus tobulėjimas aukojamas dėl to, kad būtų laimimos vienerios varžybos ar čempionatai. Iš esmės toks ugdymas slopina daugelį talentų, mažina kai kurių žaidėjų (vaikų) motyvaciją ir gali slopinti meilę žaidimui.

Bendras komandos tikslas laimėti - svarbus, bet futbolo akademijoje treneriai turi padėti rasti supratimą žaidėjams ir pasiekti balansą tarp noro laimėti ir geriausių sąlygų vaiko raidai. Tad geros treniruotės ir duoda naudą - raidą, tikslų suvokimą, tobulėjimą iš asmeninės pusės.

Futbolo treniruotės be kamuolio - nelabai treniruotės…

Įprasta trenerių metodika - fizinis parengimas. Tačiau su juo būna perlenkiama lazda. Ypač vasaros stovyklose pasitaikydavo situacijų (nebūtinai futbole), kada vaikai, kurie nėra profesionalūs sportininkai - visos stovyklos metu net neliečia kamuolio ir dirba tik ties fizinės būklės gerinimu.

Nors futbole kondicija yra be galo svarbi, tačiau ištvermę pagerinti arba kojas sustiprinti - juokų darbas lyginant su tuo, kaip sudėtinga yra tinkamai kamuolį susistabdyti, spirti, pakeisti judėjimo kryptį ar padaryti triuką. Būtent to Lietuvos futbole ir labai trūksta. Dėl to nauda didžiausia bus tada, kai treniruotės bus orientuotos į darbą su kamuoliu ir meistriškumą.

Vaikų futbolo treniruočių metu gauta informacija bus naudinga ir vėlesniame jų gyvenime

Net, jeigu vaikas ir nežais futbolo, šis žaidimas juos gali lydėti visą gyvenimą

Ar žinote kiek futbolininkų būna UEFA Čempionų lygos klube? Iki 30 (dažniausiai tarp 22 ir 26). Tačiau ar numanote kiek daug žmonių dirba klubų administracijoje? Pvz. Madrido Real administracijoje dirba ~1200 darbuotojų. Tai socialinių medijų administratoriai, trenerių asistentai, skautai, analitikai, finansistai ir t.t. Didžiulis futbolo klubas - didžiulis verslas, kuriame savo vietą randa (beveik visada) futbolininkais netapę, bet šį žaidimą mylintys žmonės.

Galų gale, jeigu atžala domėsis žaidimu, kas jam ar jai sutrukdys sukurti blog’ą, kur galės dalintis įžvalgomis, brautis į sporto komentatorių gretas arba siekti trenerio karjeros? Tad štai, įgautos žinios gali padėti pasiekti aukštumų ne tik aikštelėje, bet ir šalia jos.

Įprasti įgūdžiai lengvai pritaikomi darbe ar moksluose

Komandinis darbas, darbų pasiskirstymas, derinių (planų) įgyvendinimas, mąstymas į priekį (analitiniai gebėjimai)... Jūs galvojate, kad aikštėje laimi tik greičiausias? Tikrai ne. Kad laimėti ir būti geru žaidėju - reikia žinių, įžvalgos, supratimo, aštraus proto bei be galo didelio informacijos bagažo.

Žaisdamas futbolą vaikas gaus daug žinių bei supratimo apie organizacinę veiklą. Jam ar jai bus daug lengviau įsilieti į kolektyvą darbe, vykdyti užduotis naujoje darbo vietoje ar mokymosi įstaigoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite