Angle down Atgal

Kavos atsisakymas – iššūkis organizmui: kas atsitinka, kai nustojate ją vartoti?

Kofeinas – stimuliantas, šalin vejantis mieguistumą ir didnatis budrumą. Tie, kurie kofeiną vartoja reguliariai ir staiga nusprendę jo atsisakyti, jaučia šalutinius simptomus. Natūralus ir kone visų mėgstamas kofeino šaltinis – kava. Kas nutiktų, jei nuspręstumėte jos atsisakyti?

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Geriau miegotumėte

Nors be kavos puodelio ir jausitės pavargę bei apsnūdę, ilgainiui, atsisakę kavos, galite geriau miegoti. Ypač tada, jeigu kavą geriate po pietų ar vakare. Kofeinas nebesuteiktų trumpalaikės energijos, dėl kurios miegoti eitumėte žvalesni.

Kūno svoris gali šiek tiek pasikeisti

Kasdienis kavos vartojimas didina cukraus kiekį kraujyje beveik 10 procentų bei didina širdies ir kraujagyslių ligų, nutukimo riziką. Piene, grietinėlėje ir tirpioje kavoje slypi daug kalorijų.

Kava apgaulinga – rytinė kofeino dozė laikinai prislopina apetitą. Atsisakius šio gėrimo organizmas gali reikalauti greitai pasisavinimo cukraus, taip skatindamas jus dažniau išalkti.

Šypsena taptų sveikesnė

Kava yra rūgštus gėrimas, ardantis dantų emalį ir dažantis dantis. Atsisakius kofeino, apsaugosite dantis nuo erozijos, jie taip pat taps baltesni.

Nuotaika gali pasikeisti

Atsisakius kavos, galvos skausmas nėra vienintelis šalutinis poveikis. Galite susidurti su depresija, nerimu, galvos svaigimu, nemiga, dirglumu, nuotaikų kaita ir vangumu. Anot ekspertų, dauguma fizinių kofeino vartojimo nutraukimo simptomų praeis po kelių dienų, o likusieji – per savaitę.

Kurį laiką jaustumėte, kad sunku susikaupti

Staiga atsisakius kavos vartojimo, galite pajusti laikinų dėmesio sutelkimo problemų. Be kofeino adenozino hormonas verčia jaustis pavargusiais, o tai susikaupti nepadeda. Paėjus maždaug savaitei po to kavos atsisakymo, pasijaustumėte produktyvesniais ir nebejaustumėte popietinio nuovargio.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Pasijaustumėte ramesniais

Kofeinas gali sukelti su nerimu susijusius simptomus, tokius kaip greitas širdies ritmas, sunkus kvėpavimas ir panika. Kofeinas taip pat stimuliuoja centrinę nervų sistemą ir širdies raumenis. Kavos atsisakymas naudingas kenčiantiems nuo nerimo ir panikos sutrikimų.

Galvos skausmai gali padažnėti

Kavos mėgėjams galvos skausmas, ryto nepradėjus puodeliu garuojančio gėrimo, neretai pažįstamas. Kofeinas susiaurina kraujagysles, joms susitraukus susilpnėja kraujotaka ir taip sumažinamas galvos skausmas. Nusprendus atsisakyti kofeino, galvos skausmas gali padažnėti ir sustiprėti. Tai įveikti gali tas pats kofeinas, tačiau labai svarbu jo nevartoti per daug. Galvos skausmas išnyks, kai smegenys prisitaikys prie kraujotakos pokyčių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite