Angle down Atgal

Kodėl vaikai turėtų skaityti knygas?

Apie knygų skaitymo naudą daugiau ar mažiau yra tekę girdėti kiekvienam – toks pomėgis naudingas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Visgi, būtent ankstyvame amžiuje atsiranda įprotis vietoj kitų užsiėmimų rinktis būtent knygą: jei jį išugdysite savo atžaloms, jos vėliau Jums tikrai padėkos. Siūlome susipažinti su visais pagrindiniais privalumais, kuriuos skaitymas gali suteikti Jūsų vaikams – tikriausiai liksite nustebinti tokia jų gausa.

Tobulinami kalbos įgūdžiai

Galbūt skamba keistai, tačiau iš tiesų daugiau skaitantys vaikai geba geriau kalbėti ir netgi rašyti. Taip nutinka dėl to, jog knygos praplečia jų žodyną ir išmoko įvairiausių žodžių panaudojimo vingrybių, kurias po to galima pritaikyti tiek kalbant, tiek ir rašant. Labai tikėtina, kad atžalos, kurios anksti pasiims knygą į rankas, vėliau mokykloje neturės problemų su lietuvių kalbos pamokomis – tikriausiai sutiksite, jog verta dėl to pasistengti.

Lavėja vaizduotė

Skaitydami knygas, mažyliai visas vietas, veikėjus ir veiksmo scenas kuria savo galvoja – taip lavinama jų fantazija ir netgi kūrybiškumas. Ypač daug vaizduotės pareikalauja įvairios fantastinės knygos, tačiau iš tiesų šiam tikslui galima pasitelkti praktiškai bet kurį įtraukiantį kūrinį. Jei atžala spėlios, kas knygos personažų laukia netolimoje ateityje, ji taip pat lavins fantaziją, o tuo pačiu praleis ir daugiau laiko skaitydama.

Geriau susipažįstama su pasauliu

Skirtingos tematikos leidžia vaikams mintimis nusikelti į skirtingas vietoves, pažinti naujus charakterius ar netgi istorinius laikotarpius – visa tai ženkliai plečia jų akiratį ir neabejotinai gali praversti ateityje. Atžaloms ūgtelėjus paaiškės, kokias temas jie mėgsta labiausiai, tačiau ankstyvame amžiuje leiskite jiems susipažinti su kuo įvairesniais kūriniais – tuomet jiems bus lengviau atsirinkti mėgstamus savo žanrus. Platų vaikams skirtų leidinių pasirinkimą rasite paspaudę šią nuorodą: https://pigu.lt/lt/knygos/knygos-vaikams.

Ugdosi bendravimo įgūdžiai

Šis privalumas labiausiai atsiskleidžia tuomet, kol atžalos dar nemoka skaityti ir kuris nors šeimos narys tai daro už jas. Po skaitymo galima padaryti ir kūrinio aptarimą – taip vaikas dar geriau išmoks reikšti savo mintis, o Jūs dar labiau sustiprinsite savo ryšį. Tokias tradicijas galite tęsti ir tuomet, kai vaikas jau skaitys savarankiškai – Jums tokiais atvejais jau reikėtų užimti klausytojo rolę.

Galima geriau atsipalaiduoti

Nors vaikystėje tokios problemos nekamuoja, vėliau daugelis iš mūsų pamiršta, kaip reikia atsipalaiduoti ir tiesiog ramiai pabūti tyloje – vėliau dėl to gali atsirasti ir daugiau problemų. Tačiau jei vaikai atras skaitymo džiaugsmus, tikėtina, kad jam jų pavyks išvengti. Be to, tikriausiai sutiksite, jog skaitymas yra vienas turiningiausių ir netgi maloniausių laisvalaikio praleidimo būdų, tad tiesiog privalu su juo supažindinti ir savo mažylius.

Pasiekiama geresnių rezultatų mokykloje

Jau aptarėme, kad daugiau skaitantiems vaikams geriau sekasi lietuvių kalba, tačiau iš tiesų labai tikėtina, kad ir kitose pamokose jiems pavyks sužibėti. Tokios atžalos dažnu atveju yra žingeidesnės, gali ilgiau išlaikyti dėmesį ir nepatingi paieškoti reikalingos informacijos – akivaizdu, kad visa tai labai svarbu ir sėkmingo mokymosi procese. Tad galima sakyti, jog knygos vienu ar kitu būdu prisideda prie geresnio Jūsų vaiko išsilavinimo.

Lavinama koncentracija

Įtraukiantis kūrinys mums neretai leidžia pamiršti išorinį pasaulį ir susikoncentruoti į tai, ką skaitome. Jei tokių skaitinių vaikų kelyje pasitaikys ir daugiau, net ir kitose situacijose (ar tiesiog skaitant ne tokius įdomius kūrinius) jie lengviau galės atsiriboti ir susikoncentruoti į tą veiklą, kuria užsiima. Tokio įgūdžio jiems iš tiesų būtų galima pavydėti.

Ugdoma empatija

Vaikai gali susitapatinti su pagrindiniais knygų herojais ir daug geriau suprasti jų veiksmus ar netgi emocijas. Kuo daugiau skirtingų personažų jie pažins, tuo lengviau empatiškiems jiems seksis būti ir realiame gyvenime – tokia ypatybė jiems tikrai turėtų atverti nemažai naudingų kelių. Juk galima sakyti, kad galimybė perprasti kitus žmones yra menas, kurio galime mokytis nors ir visą gyvenimą.

Susipažinus su visomis šiomis naudomis, nesunku įsitikinti, jog skaitymas mūsų atžaloms iš tiesų yra ypatingai naudingas. Pasirūpinkite, kad Jūsų atžalos kaip įmanoma greičiau atrastų šį malonumą ir dar ilgai nenorėtų jo paleisti – platų įvairiausių knygų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite