REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2019 m. Gruodžio 15 d. 20:11

Kodėl nereiktų pirkti kalėdinio megztinio? (vaizdo įrašas)

Vilnius

Philafrenzy/Wikimedia Commons nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


110252

Kasmet pasipuošti nauju ir išskirtiniu kalėdiniu megztiniu – senas britų įprotis, tačiau patys britai jau ima kritikuoti šią tradiciją ir ragina nepirkti.

Žiemos ir Kalėdų motyvais išpuošti megztiniai jau tapo neatsiejama šios šalies gyventojų tradicija, ją tik dar labiau išpopuliarino šio šimtmečio pradžioje pasirodęs ir kultiniu tapęs filmas „Bridžitos Džones dienoraštis“, kurio personažas Markas per į kalėdinius pietus atvyksta su tokiu apdaru.

Labdaros organizacija „Save the Children“ savo reklaminei kampanijai Jungtinėje Karalystėje taip pat pasirinko „kalėdinių megztinių dieną“, dėl to jų pardavimai kasmet išauga.

Prognozuojama, kad šiemet bus nupirkta apie 12 milijonų naujų megztinių, nors šalies gyventojų spintose jau guli apie 65 milijonai šių drabužių.

Tačiau šalies mokslininkai ragina atkreipti dėmesį į tai, jog neatsakingas šių megztinių pirkimas ir vadinamoji „greita mada“ prisideda prie to, jog pasaulyje daugėja plastiko atliekų – didžiausio gamtos taršos šaltinio.

Plymoutho universiteto specialistai nustatė, jog apie 44 proc. šių megztinių yra pagaminti iš sintetinio pluošto – akrilo, kuris skalbiant drabužius į aplinką išskiria kur kas daugiau plastiko mikrodalelių nei kiti pluoštai.

Tokios išvados padarytos ištyrus 108 skirtingus megztinius iš didžiausių JK mažmenininkų parduotuvių, tarp jų – „Primark“, „Asda“ ar „Topshop“.

„Nenorime nutraukti šios gražios tradicijos, tačiau prieš perkant tokius megztinius raginame žmones susimąstyti apie aplinką.

Yra daugiau galimybių juos įsigyti – keistis ar pirkti dėvėtus.

Ir primename, kad megztinis – tvirtas drabužis, jis gali tarnauti ne tik per Kalėdas, bet ir visą gyvenimą“, – sakė iniciatyvos koordinatorė Sarah Divall.

Į aplinką patekusios plastiko mikrodalelės ne tik ją teršia, bet ir gali būti gyvūnų (ypatingai žuvų) genetinių mutacijų priežastis, o su jų mėsa teršalai patenka ir į žmonių organizmus.

Anglija Today

untitled.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA