Angle down Atgal

Koalicijos sprendimu Lyros gatvės barams atėjo galas?

Šiandien į posėdį rinkosi Šiaulių miesto savivaldybės taryba. Be pusšimčio kitų svarbių klausimų, buvo sprendžiamas ir paskutinių naktinių alkoholio prekybos „taškų“ klausimas. Taryba jau anksčiau apribojo prekybos alkoholiu laiką „Magijai“, „Dubijos svetainei“ ir kitoms vietoms, o šį kartą atėjo eilė Lyros gatvėje esančioms vietoms.

Ne viena prekybos vieta po vienu stogu

Politikai sprendė ar apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką draudžiant prekiauti nuo 22.00 val. iki 8.00 val. Šiaulių miesto viešojo maitinimo vietose adresais Lyros g. 13, Lyros g. 13A, Lyros g. 13C. Sprendimo tikslas - mažinti bendrąjį alkoholio suvartojimą, jo prieinamumą, visuomenės saugumą ir viešąją tvarką.

Šiuo metu Šiaulių miesto savivaldybės išduotų ir galiojančių 2019 m. birželio 1 d. licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais sąraše yra šios licencijos, išduotos viešojo maitinimo vietoms:

  • Lyros g. 13, Lyros g. 13C verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais kavinėje „Lyros užeiga“, Lyros g. 13 (I a.); Licencijos turėtoja – Sauliaus Skačkovo įmonė; prekybos alkoholiniais gėrimais laikas: nuo 8.00 iki 24.00 val.; pardavimo būdas: vartoti vietoje ir išsinešti.

  • Licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais bare, Lyros g. 13, licencijos turėtoja – uždaroji akcinė bendrovė UAB „Šiaulių lyra“; prekybos alkoholiniais gėrimais laikas: visą parą (nuo 0.00 iki 24.00 val.); pardavimo būdas: vartoti vietoje ir išsinešti. Licencijuojama veikla nevykdoma;

  • Lyros g. 13 (Licencijos turėtoja – UAB „Technodesa“); prekybos alkoholiniais gėrimais laikas: visą parą (nuo 0.00 iki 24.00 val.); pardavimo būdas: vartoti vietoje ir išsinešti;

  • Lyros g. 13 (Licencijos turėtoja – UAB „Masada“); prekybos alkoholiniais gėrimais laikas: nuo 7.00 iki 3.00 val.; pardavimo būdas: vartoti vietoje ir išsinešti;

  • Užkandinėje Lyros g. 13 (Licencijos turėtoja – UAB „Midasa“); prekybos alkoholiniais gėrimais laikas: nuo 8.00 iki 22.00 val.; pardavimo būdas: vartoti vietoje ir išsinešti;

  • Lyros g. 13 (Licencijos turėtoja – Rimanto Juozaičio IĮ „Kalniuko užeiga“); prekybos alkoholiniais gėrimais laikas: nuo 9.00 iki 21.00 val.; pardavimo būdas: vartoti vietoje ir išsinešti;

  • Lyros g. 13 (Licencijos turėtoja – Uždaroji akcinė bendrovė „Naujoji vaidra“); prekybos alkoholiniais gėrimais laikas: nuo 15.00 val. iki 3.00 val.; alkoholinių gėrimų pardavimo būdas: vartoti vietoje;

  • Lyros g. 13C-4 (Licencijos turėtoja – UAB „Adusas“; prekybos alkoholiniais gėrimais laikas: nuo 8.00 iki 22.00 val.; pardavimo būdas: vartoti vietoje.

Vienas didžiausių miesto miegamųjų rajonų

Sprendimo projektas politikams buvo parengtas įvertinus su prekybos vietomis susijusias aplinkybes. Komisijos protokolo pagrindu Savivaldybės administracija, nagrinėdama Uždarosios akcinės bendrovės „Naujoji vaidra“ 2019-03-29 paraišką išduoti licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kreipėsi į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatą dėl nuomonės ir motyvuotų pasiūlymų pateikimo dėl įmonės planuojamos prekybos alkoholiniais gėrimais vietos.

Policijos pažyma parengta, atlikus Administracinių nusižengimų registre ir Policijos registruojamų įvykių registre sukauptų duomenų apie laikotarpiu nuo 2018-01-01 iki 2019-05-10 Lyros g. 13 bei prieigose fiksuotus pranešimus apie įvykius, analizę. Joje pateikti policijos registruotų įvykių palyginamieji duomenys pagal metus ir mėnesį, pagal įvykių tipą, kategoriją, tikslią vietą, laiką.

„Viešosios tvarkos pažeidimų Lyros g. 13, dėl kurių buvo pradėta administracinė teisena, analizuojamu laikotarpiu daugiausia buvo užregistruota nakties metu, t. y. po 22 val. 00 val. Analizuojamu laikotarpiu administracinės teisenos dėl nusižengimų, fiksuotų Lyros g. 13, buvo pradėtos 73 neblaivių asmenų atžvilgiu. Šie nusižengimai daugiausia susiję su viešosios tvarkos pažeidimais. Pažeidėjams dažniausiai buvo nustatytas 2-3% girtumas“, - buvo rašoma policijos pateiktose išvadose.

Atsižvelgta ir į tai, jog Dainų mikrorajonas yra vienas didžiausių Šiaulių miesto miegamųjų rajonų.

Opozicija „drebino kinkas“ ar įžvelgė neteisybę?

Pirmųjų girdyklų laiko apribojimo klausimus Taryba patvirtino gana greitai, o štai ši vieta sukėlė diskusijų. Politikai baiminosi, kas prisiims atsakomybę, ypač finansinę, jei bus pralaimėti teismai, mat sprendimas per mėnesį laiko gali būti apskųstas ir net neabejojama, kad tai bus padaryta.

„Taryba. Atsakomybę prisiims Taryba“, - trumpai ir aiškiai atsakė miesto meras Artūras Visockas.

Marijus Velička sakė, jog licensijas apriboti užsimota be jokio teisinio pagrindo, tad tektų prisiimti ir tokias pasekmes kaip negautos pajamos už bylinėjimosi laikotarpį.

Pridurta ir tai, kad į posėdį nepakviesti suinteresuoti asmenys, kad kitiems prekyba apribota nuo 20 iki 10 val., o šioms vietoms bandoma riboti nuo 22 iki 8 val., tad tai neteisinga kitų įmonių atžvilgiu.

„Kai priiminėjom anuos sprendimus, visi kaip susitarę klausė kur Lyra, nes tai didžiausias skaudulys. Ateina Lyra ir visi susirgo amnezija. Mes žinom su kokia įmone turim reikalą, teisminiai ginčai bet kokiu atveju bus, nes ta įmonė visada tą daro. Vadovaujamės įstatymu ir teikiam tokį projektą, kad nebūtų tokio žaidimo kaip dabar, kad įmonė, turėdama licensiją ir matydama, kad ją praras, įsteigia naują juridinį vienetą ir su neva baltu popieriaus lapu ateina, nors tie patys žmonės ir tie patys darbuotojai dirba. Na baikim vieną kartą apsimetinėti. Priimkim sprendimus ir vadovaukimės įstatyme numatyta galimybe“, - atvirai rėžė Domas Griškevičius.

Panašu, kad opozicija šį kartą arba pernelyg įsibaiminusi, arba nenori ant savo pečių nešti atsakomybės už sprendimą. Tą patvirtino ir Jono Bartkaus žodžiai, jog jis, kaip opozicijos atstovas, nebalsuos, nors palaiko koalicijos ryžtą priimti sprendimą, nes barų ten išties neturi būti. Keista, jog ne visi politikai, suprasdami apie sprendimo reikalingumą, nesiryžta paspausti mygtuką.

Sprendimas visgi buvo priimtas – už jį balsavo 19 politikų, 4 susilaikė, 7 nebalsavo. Sprendimas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo jo įteikimo dienos dar gali būti skundžiamas.

comment Skaitytojų komentarai (4)

Taip pat skaitykite