Angle down Atgal

Knygos padeda neskubėti

Saulėtą balandžio 2 dienos popietę biblioteka „Žiburėlis“ vos talpino gausų būrį svečių. Į kasmetinę Vaikų knygos šventę rinkosi M. Karkos pagrindinės mokyklos, „Šaltinio“ bei „Vyturio“ progimnazijų mokiniai bei jų mokytojai.

Nuo 1967 metų H. K. Anderseno gimimo dieną – balandžio 2 ąją – švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Lietuvoje ji minima nuo 1993 metų.

Renginio metu buvo pasakojama apie šventės atsiradimą, tradicijas, jos paskirtį – įkvėpti, paskatinti vaikų meilę knygai, atkreipti daugiau dėmesio į vaikų literatūrą. Visi susidomėję klausėsi skaitomo pasakojimo „Knygos padeda neskubėti“, kurį sukūrė garsiausias mūsų šalies iliustruotojas ir rašytojas Kęstutis Kasparavičius.

Šventės metu tradiciškai apdovanoti geriausi „Žiburėlio“ skaitytojai. Jais šiemet tapo Evelina Zinytė iš M. Karkos pagrindinės mokyklos bei Rebeka ir Aleksandra Radinkovaitės iš „Vyturio“ progimnazijos. Gausių plojimų lydimi vaikai apdovanoti atminimo medaliais, diplomais ir kitais prizais.

Visų laukė ir kitos puikios pramogos. Šventinę nuotaiką papildė jaunųjų muzikantų su dūdelėmis koncertas, atvykusių iš „Šaltinio“ progimnazijos. Abejingų nepaliko ir puikus spektaklis „Laimė yra lapė“ pagal E. Dociūtės knygelę. Jį pastatė teatro trupė „idĖja“ iš „Šaltinio“ progimnazijos. Visus sužavėjo jaunųjų aktorių sukurti personažai, muzikiniai intarpai. Jie taip pat sulaukė gausių aplodismentų bei apdovanojimų.

Pasibaigus šventei, vaikai neskubėjo skirstytis. Jie mielai pozavo fotonuotraukoms, dalijosi įspūdžiais. Visi pažadėjo, kad ir toliau išliks ištikimais „Žiburėlio“ skaitytojais ir būtinai susitiksime dar ne viename renginyje.

P. S. Nuoširdus ačiū M. Karkos pagrindinės mokyklos 3c klasės mokiniams bei jų mokytojai D. Užusienienei už dovaną - pačių rankutėmis pagamintus spalvingus ir nuotaikingus vikšrelius!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite