Angle down Atgal

Klausimas dėl jaunų šeimų rėmimo įsigyjant būstą vėl grįžta į Vyriausybę

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) grąžina į Vyriausybę klausimą dėl paramos jaunoms šeimoms įsigyjant būstą ir siūlo gerinti būsto įsigijimo sąlygas bei leisti savivaldybėms pernuomoti būstus.

SADM trečiadienio pasitarimo projekte siūlo, kad valstybė skirtų 15 proc. subsidijas būsto kredito daliai padengti jaunoms šeimoms, neturinčioms vaikų, 20 proc. - šeimoms, auginančioms vieną vaiką, 25 proc. - auginančioms 2 vaikus ir 30 proc. - šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų, taip pat buvusiems likusiems be tėvų ar globėjų asmenims, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimoms, taip pat neįgaliesiems arba šeimoms, kuriose yra neįgaliųjų.

Dabar skiriamos 10 proc. valstybės subsidijos jaunai šeimai, auginančiai vieną ar daugiau vaikų, o 20 proc. - buvusiems likusiems be tėvų globos asmenims, taip pat šeimoms, kuriose yra neįgaliųjų.

SADM taip pat siekia suteikti savivaldybėms galimybę leisti pernuomoti iš fizinių ar juridinių asmenų ne trumpiau nei 5 metų laikotarpiui išsinuomotą būstą. Siūloma, kad Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Klaipėdos, Palangos ir Neringos miestų savivaldybėms iš valstybės biudžeto būtų apmokama 70 proc. išsinuomotų būstų kainos, kitoms savivaldybėms - 80 proc.

Pasitarimo projekte taip pat akcentuojamas siekis nustatyti, kad savivaldybės taryba privalo sumažinti socialinio būsto nuomos mokestį arba nuo jo atleisti, kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 183 eurų.

Ministerija siūlo nereikalaujant teismo sprendimo į šeimos sudėtį įskaityti neįgaliuosius, likusius gyventi kartu su tėvais, taip pat globėjus ir globotinius, jeigu šie asmenys yra nurodyti prašyme suteikti paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti. Šeima laikomi ir asmenys, sudarę registruotos partnerystės sutartis.

Dabar šeimos nariais laikomi sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat asmenys, teismo tvarka pripažinti šeimos nariais, arba asmenys, teismo pripažinti neveiksniais ir likę gyventi su savo tėvais, jeigu jiems nustatyta globa. Šeimos nariais gali būti laikomi sutuoktinių ar asmens kartu gyvenantys tėvai.

SADM duomenimis, paramą būstui įsigyti pernai gavo 1188 asmenys, panaudota 3,759 mln. eurų. Šiais metais planuojama paramą skirti 930 asmenų, tam numatyta skirti 2,563 mln. eurų.

Paramą būstui išsinuomoti 2017 metais gavo 1077 asmenys, panaudota 0,482 mln. eurų.

2018 metais planuojama ją skirti 1440 asmenų ir tam numatyta 0,802 mln. eurų.

SADM pažymi, kad lėšų poreikis 2019 metų būsto paramai siekia 0,9 mln. eurų, o subsidijoms valstybės iš dalies kompensuojamų būstų kreditų daliai apmokėti prireiktų 15,2 mln. eurų.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite