Angle down Atgal

Klaipėdos meras: Jūros šventės atšaukti neplanuojama, tačiau reikės daugiau dėmesio saugumui

Klaipėdoje prastėjant epidemiologinei situacijai, savaitgalį rengiamos Jūros šventės atšaukti neketinama, sako uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

„Jūros šventė turi įvykti, tačiau tikrai nelaukiame joje nepasiskiepijusių žmonių – tų žmonių, kurie kelia grėsmę ir sau, ir kitiems“, – BNS antradienį sakė miesto vadovas.

„Kad ją atšauktume ar atidėtume, turėtų būti visiškai ekstremali situacija“, – pridūrė jis.

V. Grubliausko teigimu, likus trims dienoms iki šventės, ją atšaukti ar nukelti būtų netinkamas sprendimas, nes renginyje ketina dalyvauti „gausybė burlaivių iš viso pasaulio, yra sukviesti atlikėjai“.

Vis dėlto meras pabrėžė, kad šventėje imuniteto neturintys žmonės nėra laukiami.

„Natūralu, kad patikrinti žmonių, kurie atvažiuos į šventę, ar turi jie skiepo pažymėjimą, galimybių pasus, fiziškai neįmanoma. Būkit patys sau kontrolieriai“, – sakė V. Grubliauskas.

Jis taip pat teigė kalbėjęsis su Jūros šventės organizatoriais ir jų paprašęs papildomo saugumą užtikrinančių priemonių paketo. Vienas iš galimų griežtinimų – neleisti žmonėms lankytis „burlaiviuose ar kitose vietose, kur susibūrimus sunku kontroliuoti“.

Daugiau įspėjamųjų stendų, vakcinavimo palapinės, dezinfekcinio skysčio stotelės

Anot renginio organizatorių, prastėjant situacijai regione, Jūros šventėje bus imamasi „ypatingų saugumo priemonių“.

Visų pirma, Klaipėdoje bus įkurti du mobilieji vakcinacijos centrai, kurie kvies miestiečius ir miesto svečius pasiskiepyti nuo koronaviruso. Mobilieji skiepų centrai veiks šalia Atgimimo aikštės esančioje „Maltos ordino“ palapinėje, bei Priešpilio gatvės teritorijoje.

Organizatoriai pabrėžia, kad šventėje bus saugumą akcentuojantys stendai, žmonės nuolat bus įspėjami garso įrašais, prašant laikytis saugaus atstumo, raginant dezinfekuoti rankas bei dėvėti apsaugines veido kaukes

Taip pat piko valandomis, prieš ir po koncertų Kruizinių laivų terminale, bus uždarytas pasukamas tiltelis, jog būtų išvengta žmonių spūsčių. Praėjimas bus galimas tik per Priešpilio gatvę, kurioje ketinama reguliuoti žmonių srautus.

„Visi renginiai vyks tik lauke. Ir pagal visus Vyriausybės nutarimą nekomerciniams renginiams iki 2 val. keliamus reikalavimus, todėl atidžiai parinktos renginių trukmės. Organizuojant koncertus, pagrindinis akcentas – žmonių srautų valdymas, tad tuo pačiu metu skirtingose miesto erdvėse bus skirtingi koncertai ir kitos veiklos, kad žmonių srautai pasiskirstytų kuo plačiau“, – pranešime cituojamas „Klaipėdos švenčių“ vadovas Liutauras Galinis.

Be to, renginio metu bus įrengtos dezinfekcinės stotelės, kurias nuolat papildys Jūros šventės savanoriai, nemokamos vienkartinės veido kaukės bus dalinamos „Klaipėdos švenčių“ palapinėje, kuri įsikurs Atgimimo aikštėje.

Organizatoriai nurodo, kad visiems mugės prekybininkams iškeltas reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes, vienkartines pirštines ir prekybos vietose turėti dezinfekcinio skysčio. Taip pat pabrėžiama, kad siekiant valdyti srautus visos laikinos lauko kavinės Kruizinių laivų terminale bus atskirtos apsauginėmis tvorelėmis.

Pranešime akcentuojama, kad „vienas pagrindinių akcentų šventės bei sergamumo mažėjimo sėkmei – žmonių sąmoningumas ir atsakomybė“.

„Norime atkreipti dėmesį į saugumo reikalavimus ir prašymą pajutus nors vieną peršalimo simptomą susilaikyti nuo dalyvavimo šventėje ir ją stebėti internetu, tiesioginės transliacijos metu. (...) Prašau asmenų, kurie nepasiskiepiję, prieš atvykstant į šventę pasidaryti COVID–19 testą ir įvertinti visas galimas rizikas“, – sakė L. Galinis.

Klaipėdoje šiuo metu fiksuojamas didžiausias sergamumas COVID-19. Skaičiuojant 14 dienų naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. siekia 108,7. Tai yra beveik tris kartus daugiau nei šalies vidurkis. Klaipėda šiuo metu yra vienintelė savivaldybė, patenkanti į raudonąją zoną.

Pastarąją savaitę mieste nustatoma po keliolika naujų užsikrėtimų. Šiuo metu koronavirusine infekcija Klaipėdoje serga apie pusantro šimto žmonių. 

Jūros šventė uostamiestyje vyks penktadienį–sekmadienį, epidemiologai nerimauja, kad masiniai žmonių susibūrimai, net ir siekiant užtikrinti saugumo rekomendacijas, gali padidinti koronaviruso plitimo riziką. 

 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite