Angle down Atgal

Klaipėdoje startuoja Jūros šventė: džiaugsmas žmonėms ir nerimas epidemiologams

Uostamiestyje startuoja didžiausias metų renginys – Jūros šventė, kasmet į Klaipėdą pritraukianti minias žmonių iš visos Lietuvos. Kam ši šventė kelia džiaugsmą, o kam didžiulį nerimą, epidemiologai prognozuoja – po šventės turėsime rimtų bėdų.

L.Vaičiulytės nuotr.
L.Vaičiulytės nuotr.

Klaipėdos miesto meras: „Jei nesate vakcinuoti, nepykite, bet šventėje laukiami nesate“

Dar likus porai dienų iki renginio, Klaipėdos miesto meras išplatino pranešimą, kuriame nepasiskiepijus žmones ragina šventę stebėti tik kompiuterių ekranuose: „laukiame tų, kurie šventės laukia atsakingai. Tikiu, kad galime suorganizuoti šventę, galime užtikrinti reikiamą saugumą, bet tai – kiekvieno iš mūsų atsakomybės reikalas“. Viazdo įrašas, kuriame miesto vadovas teigia, jog nepasiskiepiję, ar pilnai neįgiję imuniteto žmonės šventėje nelaukiami, papiktino daugybę internautų: „Gėda tokiam merui“, „Tai didžiulė žmonių diskriminacija. Miesto meras rodo didelę nepagarbą savo žmonėms“.

Organizatoriai žada ypatingą dėmesį saugumui

Kaip ir kasmet šventės dalyvių laukia daugybė renginių: mugės, valčių regata, parodos, koncertai. Epidemiologai nerimauja, kad masiniai žmonių susibūrimai prišauks bėdos. Kad ir kaip būtų rūpinamasi saugumu, viruso plitimo rizika yra didžiulė.

Organizatoriai žada, kad esant prastai epidemiologinei situacijai regione, Jūros šventėje bus imamasi ypatingų saugumo priemonių: saugumą akcentuojantys stendai visame mieste, nuolatiniai įspėjimai garso įrašais, raginantys laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas, bei dėvėti apsaugines veido kaukes. Taip pat šventės metu veiks du mobilieji vakcinacijos centrai: „Maltos ordino“ palapinėje, esančioje netoli Atgimimo aikštės ir Priešpilio gatvėje.

Prekybininkams taip pat iškeltas reikalavimas dėvėti apsaugines kaukes, pirštines, turėti dezinfekcinio skysčio.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite