Angle down Atgal

Klaipėdoje pradėtas tyrimas dėl svetimo prekių ženklo panaudojimo

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimo.

Tyrimo metu nustatyta, kad fiziniai asmenys, veikdami kitų valstybių juridinių asmenų vardu, nuo 2018 m. liepos 1 d. iki šių metų liepos 14 d., ketindami parduoti, galimai iš Lietuvos įmonių įsigijo prekes – automobilinę alyvą ir antikorozinį skystį, kuriuos išpilstė į 1 ir 1,5 litro plastikines talpas ir, neturėdami prekės gamintojo ar jų įgalioto atstovo Lietuvoje leidimo, taip pat pažymėjo talpas lipniomis etiketėmis, apgaulės būdu nurodydami, jog tai – užsienio šalies gamintojo įmonės prekės.

Kaip nurodoma Klaipėdos apskrities policijos pranešime, kratų metu Klaipėdos rajone, sandėlyje, kuriame buvo ruošiama produkcija realizacijai, ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai aptiko konvejerinį aparatą, skirtą pakuoti paruoštą produkciją, etikečių klijavimo aparatą bei plastikinių talpų su jau užklijuotomis etiketėmis, pažymėtomis Vokietijos automobilių gamybos įmonės ženklu. Talpose buvo supilstytas raudonas skystis, etiketėse nurodytas kaip neva antikorozinis antifrizas, – iš viso aptikti 189 litrai. Taip pat buvo rastos talpos be etikečių, kuriose išpilstytas raudonos spalvos skystis – iš viso 15 357 litrai, bei pilkose plastikinėse talpose po 1 litrą supilstytas skystis, ant kurio nurodyta, kad tai esą Vokietijos įmonės gaminta alyva. Pareigūnai aptiko ir 1 130 vnt. naujų dėžių paruoštai produkcijai realizuoti, pažymėtų Vokietijos automobilių gamybos įmonės ženklu.

Tokiu būdu asmenys veikdami kitų šalių juridinių asmenų vardu ir neturėdami prekių ženklų savininkų leidimo, siekdami realizuoti didelį kiekį prekių, pažymėtų svetimu prekių ženklu, padarė didelės žalos.

Atlikę kratas aštuoniose vietose, pareigūnai trims asmenims įteikė pranešimus apie įtarimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų – svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite