Angle down Atgal

Kitą savaitę V. Pranckietis su frakcijų seniūnais ketina aptarti kandidatus į KT teisėjus

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad kitą savaitę, antradienį, ketina pakviesti frakcijų seniūnus, su kuriais planuoja aptarti galimus kandidatus į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus, taip pat norėtų kalbėtis dėl Lygių galimybių kontrolieriaus ir Vaiko teisių kontrolieriaus kitos kadencijos.

Apie tai jis informavo ketvirtadienį iš Seimo tribūnos, pristatydamas kitos savaitės Seimo darbotvarkę.

Seimo narei Agnei Širinskienei pasiteiravus, kada Seimo pirmininkas ketina teikti kandidatus į KT teisėjus, V. Pranckietis atsakė, kad laukia pasiūlymų iš frakcijų, taip pat ir iš „valstiečių“ frakcijos.

„Kadangi Seimas atsisakė trijų kandidatų iš karto, deriname su Prezidentu, kad teiktume vienu metu. Aš galiu teikti ir vienas, bet labai norėčiau gauti frakcijų pasiūlymus, taip pat ir iš jūsų frakcijos“, - A. Širinskienei atsakė V. Pranckietis, informuodamas apie būsimą susitikimą su frakcijų seniūnais.

Balandžio 21 d. Seimas nepaskyrė naujų trijų Konstitucinio Teismo teisėjų, primena ELTA.

Seimo pirmininkas siūlė Ingridos Danėlienės kandidatūrą į KT teisėjos pareigas. Prezidentas Gitanas Nausėda siūlė Algio Norkūno bei Giedrės Lastauskienės kandidatūras. Parlamentas taip pat atmetė ir G. Nausėdos teiktą Sigitos Rudėnaitės kandidatūrą į Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininkes. Parlamentas ne tik nepaskyrė S. Rudėnaitės į AT pirmininkes, bet ir atleido ją iš Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite