Angle down Atgal

Kino įstatyme siūloma reglamentuoti ir neapykantos kurstymą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Paulius Saudargas, Vytautas Kernagis kartu su Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininku Vytautu Baku Seime registravo pasiūlymus Kino įstatymo projektui, kuriomis būtų įvedama neapykantos kurstymo sąvoka.

Pasak Seimo narių, būtina ne tik įvesti ir apibrėžti neapykantos kurstymo sąvoką Kino įstatyme, bet ir suteikti indeksavimo komisijai galimybę vertinti filmus pagal neapykantos kurstymo sąvoką apimančius kriterijus ir drausti tokius filmus rodyti Lietuvos Respublikoje.

Pasiūlyme neapykantos kurstymo sąvoka apibrėžta taip: „Neapykantos kurstymas - informacijos (idėjų, nuomonių, žinomai neteisingų faktų) skleidimas filmuose, kuria tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimo ar pažiūrų“.

L. Kasčiūno teigimu, įvesti neapykantos kurstymo sąvoką reikia, kadangi šiandien kinu neretai bandoma manipuliuoti mūsų visuomenės emocijomis, palaužti piliečių pasitikėjimą valstybe, juos sukiršinti, skleidžiant melą ir dezinformaciją.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite