Angle down Atgal

Kieme konteineris mažas, o sąskaitoje – didelis

Į “Krašto naujienas” kreipėsi trys Širvintų raj. Musninkų miestelio šeimos dėl vienos ir tos pačios priežasties – neteisingai paskaičiuotų mokesčių už komunalines atliekas. Šių šeimų atstovai turi priekaištų dėl atliekų vežimo grafiko nesilaikymo. Pasak jų, ypatingai tai aktualu vasarą – stovi išstumti konteineriai kelias dienas, o katinai ir palaidi šunys tampo šiukšles. Tačiau pagrindinė priežastis – žmonės turi mažus konteinerius (0,12) tačiau sąskaitose skaičiuojama už didelius konteinerius (0,24).

Trečioji šeima jau aiškinosi šią problemą ir praeitą kartą jiems buvo sumažintas mokėjimas, tačiau dabar atėjo skola ir vėl paskaičiuota už didelį konteinerį. Konteinerių numeriai sąskaitose ir ant konteinerių sutampa. Sąskaitose keistai atrodo tai, kad vienoje eilutėje minimas vieno dydžio konteineris, kitoje eilutėje jau kitas. Nors šeimos turi PO VIENĄ MAŽĄ konteinerį. Tik viena iš besikreipusių šeimų turi du konteinerius (gyvena dvi šeimos), bet konteineriai maži, o sąskaitoje… (sąskaitų nuotraukos pridėtos). Visų trijų šeimų atstovai pasakojo, kad yra ir daugiau miestelyje žmonių, gavusių netikslias sąskaitas, ar jie kreipsis į administratorių – nėra žinoma.

Paklausimas ir du priedai (sąskaitų nuotraukos paslėpus adresus ir kitus asmenų identifikavimo domenis) siųsti ir atliekų vežėjui , ir administratoriui.

Teisės aktų nustatyta tvarka prašau pateikti informaciją į žemiau pateiktus klausimus:

1. Prašome išaiškinti Jums pateikiamas dvi sąskaitas. Už ką čia žmogus moka? Kodėl skaičiavimuose nurodomi ir mažas, ir didelis konteineris?

2. Kokią įtaką mokėjimui turi šeimos narių skaičius, kai mokama už naudojamą konteinerį?

3. Kodėl žmonės, turintys mažus konteinerius, moka už didelius, nors net mažo konteinerio kodas toks, koks ir sąskaitoje?

4. Kur kreiptis ir per kiek laiko bus perskaičiuotos sąskaitos?

5. Kas ir kada ketina atsiprašyti žmonių už klaidingas sąskaitas?

Klausimai apie Širvintas – atsakymai apie Šalčininkus

Nieko nedelsdamas atsakė atliekų vežėjas – VSA Vilnius. Laiške rašoma: “Informuojame, kad Jūsų rajono savivaldybės teritorijoje rinkliavos administravimą, apskaičiavimą, surinkimo kontrolę vykdo Šalčininkuose – Jūsų rajono savivaldybė” (atsakymo nuotrauka po straipsniu). Nurodomas ir telefono numeris… Šalčininkų.

Keista, gal kažko nežinome? Aiškiai klausime parašėme Širvintų raj. Musninkų miestelis. Nejau širvintiškius aptarnauja Šalčininkų savivaldybė? Abejotina ir net neįtikėtina. Deja, atmestinai parašytas atsakymas aiškiai parodo požiūrį į klientą.

“Širvintų šiluma” pripažino, kad klaidų pasitaiko

Šį kartą sulaukėme mandagaus “Širvintų šilumos” atsakymo. Laiške rašoma: “Per ketvirtį komunalinių atliekų administratorius pateikia 8 518 vnt. mokėjimų pranešimų fiziniams ir juridiniams asmenims, deja nepavyksta išvengti klaidų. Įvykus klaidai yra atsiprašoma kiekvieno vartotojo.” Toliau aiškinamos mokėjimo dedamosios dalys, spėliojamos galimos priežastys, kodėl nesutampa turimo konteinerio ir įrašyto į sąskaitą konteinerio tūriai.

Laiško pabaigoje minėti klientai kviečiami atvykti į UAB “Širvintų šiluma” ir vietoje išsiaiškinti situaciją.

Tęsinys bus

Kaip žinia, kalbantis akis į akį galima tiksliausiai išsiaiškinti problemą. Tad rasime laiko ir kartu su minėtomis šeimomis vyksime į UAB “Širvintų šiluma” aiškintis situacijos. Galbūt mūsų sužinota informacija pravers ir kitiems rajono gyventojams.

Tad prie šios temos dar sugrįšime.

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite