Angle down Atgal

Kiaulės pro­tin­gesnės, nei manė­me: ge­ba žais­ti vaiz­do žai­di­mus

Kiaulės, pa­si­ro­do, tu­ri ne­pap­rastą gebė­jimą iš­mok­ti žais­ti vaiz­do žai­di­mus. Gebė­jimą, ku­riam ne­pri­rei­kia jų uoslės. Pui­kių re­zul­tatų tikė­tis, be abe­jo, ne­ver­ta, bet šis kiau­lių gebė­ji­mas pa­ro­do stebė­ti­nai aukštą šių gyvūnų in­te­lek­to ir pa­ži­ni­mo lanks­tu­mo lygį.

Šis tyrimų metu aptiktas kiaulių įgūdis neseniai buvo aptartas žurnale „Fronters in Psichology“. Dvi Jorkšyro veislės kiaulės – Hamletas ir Omletas bei dvi „Panepinto“ veislės kiaulės – Ebony ir Ivory buvo išmokytos žaisti vaizdo žaidimus.

Jos buvo raginamos savo snukiu perjungti valdymo rankeną ekrane reikiama kryptimi. Jei tai padarydavo sėkmingai, buvo apdovanojamos skanėstu. Net jei skanėsto nebegaudavo, šioms kiaulėms pakakdavo jau vien tik žodinio paraginimo ar prisilietimo, kad suprastų, ką daryti toliau ir kaip baigti gautą užduotį.

Tyrėjai, anksčiau analizavę šimpanzės pažinimo gylį, kiaulių gebėjimą apibūdino kaip nepaprastą. Daug atliktų tyrimų jau yra parodę, kad kiaulės yra vienos iš protingiausių būtybių gyvūnijos pasaulyje.

Turint omenyje, kad kiaules mes laikome fermos gyvūnais, šis tyrimas iškėlė naujų etninių klausimų. Mokslininkai svarsto, jog jei kiaulės turi tokių pažintinių gebėjimų, kurie gali būti lyginami su šimpanzių, gal turėtume pakeisti savo elgesį su jomis agrokultūroje ir į jas žiūrėti nauju kampu?

Parengta pagal Iflscience.com

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite