REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2021 m. Balandžio 28 d. 08:50

Kelių direkcija „Panevėžio keliams“ turės sugrąžinti 60 tūkst. eurų

Panevėžys

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


173145

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) vienai didžiausių kelių infrastruktūros statybos įmonių „Panevėžio keliai“ turi sumokėti 60,4 tūkst. eurų, kuriuos bendrovei vėluojant baigti žvyrkelių asfaltavimo darbus direkcija vienašališkai įskaitė kaip delspinigius.

Taip balandžio 22 dieną nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas, visiškai patenkinęs „Panevėžio kelių“ ieškinį ir pakeitęs Vilniaus apygardos teismo 2020 metų rugpjūčio nutartį, pagal kurią buvo iš dalies patenkintas „Panevėžio kelių“ ieškinys – bendrovei priteista 14,8 tūkst. eurų nepagrįstai įskaitytų delspinigių.

Teismas konstatavo, kad tokią bylos baigtį lėmė nenuosekli Kelių direkcijos pozicija.

„Nors ji ir tvirtina, jog tarpinis rezultatas užsakovei nėra esminis ir aktualus, tačiau, ieškovei („Panevėžio keliams“ – BNS) praleidus tik pirmojo sutarties etapo terminus (sutartis įvykdyta laiku), atsakovė (LAKD – BNS) delspinigius siekia skaičiuoti nuo visos sutarties vertės“, – pažymėjo teismas.

„Panevėžio keliai“ 2018 metų liepą laimėjo konkursą už 1,18 mln. eurų išasfaltuoti kelis žvyrkelius Utenos apskrityje. Tačiau paaiškėjo, kad dalis kelių pateko į Aukštaitijos nacionalinio parko teritoriją, todėl „Panevėžio keliai“ su įvairiomis institucijomis kelis mėnesius aiškinosi, ar tvarkant šiuos kelius reikia atlikti poveikio aplinkai vertinimą, ir dėl to įmonė 171 dienas pavėlavo pateikti techninius darbų projektus.

Atsižvelgdama į vėlavimą Kelių direkcija nuo visos darbų kainos apskaičiavo 60,4 tūkst. eurų delspinigių ir atsiskaitant su bendrove juos nuskaitė.

„Panevėžio keliams“ apskundus tokį sprendimą, Vilniaus apygardos teismas pernai bendrovės ieškinį patenkino iš dalies: pripažino, kad delspinigiai turėtų būti skaičiuojami nuo visos darbų kainos, tačiau 42 dienas trumpiau nei suskaičiavo LAKD. 

BNS



REDAKCIJA REKOMENDUOJA