Kelionės į Las Vegasą likimą boulingo žaidėjams lėmė vos keturi taškai

Klaipėda

stocksnap.io nuotr.

32281

Viename įdomiausių pasaulio boulingo renginių - „Qubica AMF“ pasaulio taurės varžybose - Lietuvai 2018-ųjų lapkričio 4-11 dienomis atstovaus klaipėdietė Daiva Selenienė ir vilnietis Andrius Gasparavičius, laimėję nacionalines atrankos varžybas. Šiems sportininkams šiuo metu priklauso ir Lietuvos čempionų titulai.

Prestižinės tarptautinės varžybos bus surengtos jau 54-ąjį kartą, o jų šeimininku šį kartą bus JAV pramogų sostinė Las Vegasas. Šiame mieste masiškiausios pagal dalyvaujančių šalių skaičių boulingo mėgėjų varžybose pasaulyje jau vyko 1999 ir 2015 metais.

Dėl teisės atstovauti Lietuvai šiais metais Klaipėdoje kovojo 23 mūsų boulingo žaidėjai.

Po dviejų atrankos etapų (12 partijų) ir ketvirtfinalio tarp moterų į geriausiųjų ketvertą pateko Daiva Perminienė, Rūta Ryliškienė, D. Selenienė ir Jūratė Palaimaitė, o tarp vyrų - Paulius Bagdonas, A. Gasparavičius, Aidas Daniūnas ir Donatas Lengvinas.

Moterų pusfinalyje sėkmė lydėjo D. Perminienę, kuri nugalėjo J. Palaimaitę 407:364 (213:181, 194:183), ir D. Selenienę, kuri įveikė R. Ryliškienę 360:327 (158:170, 202:157).

Finale D. Selenienė ir D. Perminienė laimėjo po vieną partiją, tačiau surinktų taškų kiekis buvo palankesnis pirmajai žaidėjai, kuri nugalėjo rezultatu 367:355 (190:153, 177:202).

Vyrų pusfinalyje atrankos etapuose ketvirtas buvęs D. Lengvinas 412:369 (210:200, 202:169) nugalėjo iki tol geriausiai žaidusį P. Bagdoną, o A. Gasparavičius tikrame boulingo spektaklyje, kuriame intriga gyvavo iki paskutinio metimo, vos 4 taškų skirtumu - 439:435 (227:199, 212:236) - palaužė A. Daniūną.

Tie patys keturi taškai A. Gasparavičiui buvo lemtingi ir finale. Pirmąją partiją prieš D. Lengviną jis laimėjo 180:163, antrąją pralaimėjo 177:190, tačiau šventė pergalę bendru rezultatu 357:353.

Lietuva „Qubica AMF“ pasaulio taurės varžybose dalyvauja nuo 1996 metų.

„Lietuvos boulingo federacija (LBF) nacionalinės atrankos laimėtojams skiria finansavimą kelionės išlaidoms padengti, o kompanija „QubicaAMF“, tradiciškai, apmoka sportininkų apgyvendinimo išlaidas turnyro metu. Galime tik pasidžiaugti, kad nepaisant to, kad dėl Kūno kultūros ir sporto departamento biurokratinių manipuliacijų LBF šiemet nebuvo skirta visiškai jokio finansavimo, sportinio boulingo entuziastų ir LBF narių pastangomis buvo surengtas atrankos turnyras, o mūsų sportininkai vėl dalyvaus ir semsis patirties elitiniame turnyre“, - sakė LBF prezidentas Laimontas Dinius.