Angle down Atgal

Kėdainiuose atidaryta Karščiavimo klinika

Šiandien Kėdainiuose 10 val. duris atvėrė septintoji šalyje Karščiavimo klinika. Į kliniką pacientai bus nukreipiami tik savo šeimos gydytojo. Atvykti privalės asmeniniu transportu ir tik jiems asmeniškai nurodytu konkrečiu laiku.

Karščiavimo klinika dirbs darbo dienomis po keturias valandas nuo 8 iki 12 valandos. Už Karščiavimo klinikos įkūrimą administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus įsakymu atsakingu yra paskirtas Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras (Budrio g. 5). Kliniką įstaigai buvo pavesta kurti bendradarbiaujant su Kėdainių ligonine. Konkrečiai už Karščiavimo klinikos darbą ir jo organizavimą bus atsakinga Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja Laima Juodeikienė. Klinikoje dirbs 25 medicinos darbuotojai. „Mūsų rajono medikai labai kompetentingi savo srities profesionalai. Pasitikiu jų darbu ir dėkoju jiems už operatyvumą bei darbų kokybę“, – sako rajono meras Valentinas Tamulis. Visus klinikos veikloje iškylančius klausimus savivaldybės vadovai kartu su Ekstremalių situacijų komisija yra pasirengę padėti išspręsti.

Kas bus nukreipiami į Karščiavimo kliniką?

Karščiavimo klinikoje bus apžiūrimi gyventojai, pajutę bent vieną iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą, ir karščiuojantys, su 37,8⁰ C ir aukštesne temperatūra. Juos į kliniką nukreips šeimos gydytojas. Šeimos gydytojas, išklausęs ligonio skundus, spręs, kokios paslaugos reikia ligoniui ir nukreips tolesniam gydymui pagal poreikį. Jei pacientas bus kreipiamas į Karščiavimo kliniką, jam bus išrašomas elektroninis siuntimas. Karščiavimo klinikoje viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams, jei bus įtariama koronavirusinė infekcija (COVID-19), bus atliekams išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose. Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, bus paskirtas gydymas arba ligonis nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius. Arba pacientas galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą.

Kaip elgtis?

Jeigu pajutote vieną iš šių simptomų ‒ kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą ir karščiavimą ‒ nedelsdami susisiekite su savo šeimos gydytoju. Jis susipažinęs su jūsų situacija, priims sprendimą, ar reikia jus nedelsiant nukreipti į Karščiavimo kliniką. Klinikos koordinatorius susisieks su pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš vizito laiką bei suteiks visą informaciją, kur kada ir kaip reikia atvykti. Tiems žmonėms, kurie visiškai negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, nei su taksi, nei su asmeniniu transportu, savivaldybė užtikrins transporto paslaugas.

Pacientai turi labai griežtai laikytis patvirtintų taisyklių:

  • Į karščiavimo kliniką bus registruojami tik turinys elektroninį šeimos gydytojo siuntimą.
  • Atvykti į specialiai paruoštą vietą griežtai nurodytu laiku.
  • Atvykti savo transportu. Naudotis visuomeniniu – griežtai draudžiama.
  • Atvykus jokiu būdu nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol to nebus paprašyta.
  • Turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  • Turėti A4 formato lapą su užrašytu savo telefono numeriu. Jį padėti aiškiai matomoje vietoje automobilyje.
  • Pacientai turės atidžiai sekti čia dirbančiųjų specialistų nurodymus.
  • Atėjus Jūsų eilei – būsite palydėti.

Darbo laikas: kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 12 valandos

Karščiavimo klinikai paskirtas Kėdainių PSPC pediatrijos skyrius, t. y. Vaikų poliklinikos korpusas 1-ame aukšte. Į pastatą yra atskiras įėjimas. Čia yra ir rentgeno kabinetas su visa reikiama įranga plaučių rentgenoskopijai, įkurtas procedūrų kabinetas ir izoliatorius. Greta pastato – sustojimas prie įėjimo patogiam pacientų atvykimui. Vaikų poliklinikos patalpos buvo tinkamai izoliuotos ir pritaikytos darbui.

Karščiavimo klinikos jau veikia Vilniuje, Kaune, Vilkaviškyje, Raseiniuose, Kretingoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite