Angle down Atgal

Kėdainių meras susitiko su generaliniu policijos komisaru Linu Pernavu

Kėdainių rajono savivaldybėje lankėsi ir su rajono vadovais susitiko LR generalinis policijos komisaras Linas Pernavas. Komisaras kvietė bendrauti ir problemas spręsti prevenciškai.

Generalinis policijos komisaras Linas Pernavas merui Valentinui Tamuliui trumpai pristatė įvykdytos policijos reformos rezultatus, aptarė iššūkius, su kuriais šiandien susiduria policijos pareigūnai. Domėjosi viskuo, kas vyksta Kėdainiuose, ir kvietė išsakyti visas problemas, kad būtų užbėgta įvykiams už akių. Komisaras pabrėžė, kad policija nuolat keičiasi ir prisitaiko prie žmonių. Pagrindinis jo klausimas viso susitikimo metu buvo toks: „Ką mes galime padaryti geriau ir kokias problemas mato ar tik nujaučia rajono vadovai, kad policija galėtų reaguoti prieš įsibėgėjant reiškiniams?“

Norėtų antro bendruomenės pareigūno

Merui pastebėjus, kad norėtųsi glaudesnio ryšio tarp bendruomenės ir bendruomenės pareigūno, bendroje diskusijoje gimė siūlymas ieškoti antrojo bendruomenės pareigūno etato Kėdainių rajone. Bendruomenės pareigūnas formuoja saugią aplinką, skatina įtraukti gyventojus ir padeda žmonėms. Tai gerieji bičiuliai, kurie nebaudžia, o padeda suprasti bėdas ir jas išspręsti. Natūralu, kad meras nori dar vieno arčiausiai žmogaus esančio kvalifikuoto tarnautojo, kuris labiau pažintų žmonių bėdas ir siektų jiems padėti.

Kviečia deklaruoti kameras

Komisaras pristatė geruosius sektinus pavyzdžius, kai pavyksta atskleisti nusikaltimus pasinaudojant geranoriškai policijai pateikta žmonių informacija iš asmeninių vaizdo stebėjimo kamerų. Vaizdo kamerų daugėja. Jų įsigyja verslo įmonės, įstaigos, organizacijos ir privatūs asmenys. Jeigu policijai deklaruojama, kokios įstaigos ar pavieniai gyventojai ir kur turi įsirengę kameras, esant reikalui, pareigūnai gali pasinaudoti jų medžiaga. Policijai labai svarbu turėti šią informaciją: kur yra kameros, kokias teritorijas jos fiksuoja, kiek laiko saugomi įrašai. Tai labai palengvina policijos darbą ir padeda išaiškinti nusikaltimus. Komisaras labai kvietė dalintis su bendruomene šia informacija ir taip efektyvinti visų institucijų darbą. Jei esate pasirengę būti socialiai atsakingais piliečiais registruokite savo kamerą. https://www.epolicija.lt/vaizdo-kameros.

Meras prisiminė ir savo ilgametę patirtį Pelėdnagių seniūnijoje. Vienu metu miestelyje dėl nusikaltimų pagausėjimo buvo sunkiai valdomų situacijų, todėl buvo imtasi visų priemonių. Tuomet jie vieni iš pirmųjų įsirengė vaizdo stebėjimo kameras – padėtis ėmė keistis.

Pagrindinis policijos tikslas, kad kuo daugiau pareigūnų budėtų ir dirbtų gatvėse, ten kur ir reikia jų pagalbos. Tai daroma efektyvinant darbo procesus, todėl vis daugiau pareigūnų patruliuoja, vis mažiau dirba kabinetinį darbą. Pareigūnų yra mažiau, tačiau jie dirba kokybiškiau ir tą komisaras įrodė įvairiais palyginimais ir skaičiais.

Susitikime dalyvavo Kauno apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Pliavga, Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkasAlvydas Vaina, Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite