Angle down Atgal

Kėdainių ligoninės skyrių suplanuotai rekonstrukcijai ieškoma papildomo finansavimo

Rūpinamasi, kad atliepdami naujausius reikalavimus Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos ir Neurologijos skyriai taptų moderniais ir patogiais pacientams. Suplanuotai rekonstrukcijai ieškoma papildomo finansavimo, kuris nebuvo numatytas iki pasirodant naujam Sveikatos ministro įsakymui.

2018-aisiais parengtas techninis Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos ir Neurologijos skyrių rekonstrukcijos projektas bus tikslinamas, nes vasaros pabaigoje išėjo LR sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuris reikalauja, kad Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje nuo šiol turės būti įrengti net atskiri įėjimai vaikams ir suaugusiems, o ne bendras kaip iki šiol.

Ieško finansavimo

Mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, savivaldybėje kuruojantis sveikatos sritį, sako, kad toks ministro įsakymas visiškai nebaugina, o kaip tik leis pagerinti sąlygas ligoniams Priėmimo skyriuje, paslaugų kokybę ligoninėje. Naujas reikalavimas išėjo tuomet, kai rekonstrukcijos darbai dar nėra pradėti, todėl dabar, įvertinus naujus reikalavimus, tereikia pataisyti esantį techninį projektą. „Pagal 2018 metų paskaičiavimus Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus atnaujinimui būtų reikėję 316 tūkst. Eur. Dabar, pirmiausia, projekto korekcijai reiktų maždaug iki 10 tūkstančių eurų, o kiek papildomų lėšų reiks jau vykdant darbus, bus galima visiškai tiksliai apskaičiuoti tik atlikus techninio projekto pataisymus“, − sako mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.

Šiuo metu sveikatos srities investicijų projektas „Viešosios įstaigos Kėdainių ligoninės Neurologijos ir Priėmimo-skubios pagalbos skyrių Budrio g. 5, Kėdainiuose kapitalinis remontas“ yra Kėdainių rajono savivaldybės 2019–2021 metų strateginiame veiklos plane ir jam atlikti reikia daugiau kaip 600 tūkstančių eurų. Savivaldybėje rūpinamasi, kad šis projektas būtų įtrauktas į 2020–2022 metų Valstybės investicijų programą. Tuomet jam būtų gautas finansavimas iš valstybės. Dėl to buvo kreiptasi į Lietuvos Respublikos Seimo sveikatos reikalų komiteto narį Darių Kaminską, informuota LR Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip keistųsi Priėmimo skyrius

1964 metais statytame ligoninės pastate Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje yra trys įėjimai. Vienas bendras, per kurį patenka visi. Paisant naujųjų reikalavimų, čia būtų galima įrengti greitosios pagalbos ir pacientų automobilių įvažiavimą, kad būtų galimybė juos iškelti ir greitai bei patogiai priimti ligonius. Antrasis − Akušerinio-ginekologinio skyriaus įėjimas. Jo vietoje būtų perplanuotas suaugusiųjų įėjimas. O vietoje ūkinės dalies įėjimo – būtų suprojektuotas vaikams skirtas įėjimas. Visi trys įėjimai tarnautų pacientams ir reguliuotų jų srautus. VšĮ Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas sako, kad atskirti srautus tikrai būtina. Mažieji pacientai yra ypač jautrūs įvairioms infekcijoms ir juos būtina apsaugoti. Be to, būtų išvengta spūsčių ir nepatogumų.

Pacientų patogumui

Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcija vyko dar 2002 metais. Nuo tada per parą skyriuje priimama nuo 50 iki 60 pacientų. Todėl aišku, kad būtina gerinti pacientų priėmimo sąlygas. Pagal anksčiau parengtą techninį projektą suplanuota, kad Priėmimo skyriuje turėtų atsirasti nauja registratūra, 2 dvivietės ligonių stebėjimo patalpos ir 1 trivietė, vaikų priėmimo kabinetas, ypač reikalinga reanimacijos ir intensyvaus gydymo palata bei chirurgijos-traumatologijos kabinetas. Nepamirštas ir procedūroms skirtas kabinetas. Jame bus galima pasiskiepyti ar pasimatuoti kraujo spaudimą. Bus įkurta sterili medicinos priemonėms saugoti skirta patalpa. Visos patalpos būtų pritaikytos ir neįgaliesiems. Ir, žinoma, bus įrengti gydytojo kabinetas bei atskiri personalo poilsio ir persirengimo kambariai, nes budint visą parą ir medikams svarbu jaustis patogiai. Po rekonstrukcijos Priėmimo-skubios pagalbos skyrius atitiktų B tipo priėmimo skyriams keliamus reikalavimus.

Taip pat keisis ir Neurologijos skyrius. Ligonių patogumui bus naujai įrengtos 2 vienvietės ir 1 dvivietė, net 4 trivietės palatos. Bus įrengti patogūs gydytojo ir vyriausiojo slaugytojo kabinetai. Taip pat personalo poilsio ir persirengimo kambariai, dieninis pacientams skirtas procedūrų ir atskiras procedūrų kabinetai. Apskaičiuota, kad vien Neurologijos skyriaus atnaujinimui reiktų 251 tūkst. eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite