Angle down Atgal

Kauno senjorus biblioteka pakvietė išlaisvinti primirštą kūrybinį potencialą

Tebesitęsiant tradiciniam Pagyvenusių žmonių mėnesiui, su naujais renginiais, kurie vyks ir spaliui pasibaigus, į jo programą įsitraukia Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, pradedanti „Senjorų kūrybiškumo akademijos“ užsiėmimus.

Vyresnio amžiaus kauniečiai, anot šios bibliotekos vadovės Nomedos Domeikienės, kviečiami dalyvauti nemokamose kūrybinio rašymo dirbtuvėse, mokytis išmaniųjų technologijų gudrybių ir įgyvendinti savo kūrybines idėjas.

Projektą „Senjorų kūrybiškumo akademija“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

„Užsiėmimai bus ne tik puiki proga senjorams išlaisvinti kasdienybėje primirštą kūrybinį potencialą ir išmokti naudotis išmaniųjų technologijų teikiamomis galimybėmis, tačiau ir išeiti iš namų, smagiai bei prasmingai praleisti laiką bendraminčių būryje“, – įsitikinę organizatoriai iš V. Kudirkos bibliotekos.

Mokydama kūrybinio rašymo, ilgametė pedagogė, poetė Osvalda Ivanauskienė kvies vyresnio amžiaus kauniečius tobulinti savo kalbėjimo ir rašymo įgūdžius, dalintis prisiminimais rašant laiškus, kuriant sveikinimo kalbas ir tiesiog ieškant smagių, kūrybiškų būdų savo minčiai ar jausmui išreikšti. Senjorų kūrybiškumo akademijos lankytojai rašys laiškus jau kiek primiršta, bet daug sentimentų keliančia menine kalba. Taip pat mokysis aprašyti įdomiausius, linksmiausius gyvenimo įvykius novelėse ir kurti savo šeimos sagą. „Tokio amžiaus žmonės turi sukaupę daug gyvenimo patirties, kuria dažnai nori pasidalinti su artimaisiais, draugais, tačiau pasakytas žodis pranyksta, o parašytas – išlieka“, – primena O. Ivanauskienė.

„Senjorus, turinčius darbo kompiuteriu pradmenis, kviečiame į kūrybinius rašymo užsiėmimus su integruota informacinių technologijų programa, kuriuos ves žurnalistė, andragogė Vitalija Norvilienė. Šiuose užsiėmimuose senjorai mokysis kurti pasakojimus ir juos iliustruoti, fotografuoti mobiliuoju telefonu ir koreguoti fotografijas. Ir dar sužinos apie socialinių tinklų bei tinklaraščių galimybes dalinantis savo prisiminimais bei saugant archyvus. Neabejotina, kad užsiėmimų lankytojai įgaus daugiau drąsos ir pasitikėjimo naudoti šiuolaikines technologijas savo kasdieniams reikalams“, – kviečia bibliotekininkai.

Nemokami kūrybiniai užsiėmimai vyks du kartus per savaitę keturiose grupėse skirtinguose Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos skyriuose. Jų trukmė – du mėnesiai.

Birutė Mačienė (ELTA)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite