Angle down Atgal

"Kauno maratono klubo" jaunųjų bėgikų planuose Universiada ir tarptautiniai čempionatai

Universiada, Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatas, ar net viltys patekti į pasaulio lengvosios atletikos čempionatą. Su tokiais siekiais ir tikslais vasaros sezonui ruošiasi "Kauno maratono klubo" jaunieji bėgikai, nors nuo drąsių prognozių jie susilaiko. 

Eva Misiūnaitė, bei kiti lengvaatlečiai tikina, kad pasiruošimo įdirbis ir fizinė forma atsiskleis SELL studentų žaidynėse.

Sekmadienį "Ąžuolyno bėgime" 15 km distancijoje pirmą vietą iškovojusi Vytautė Pabiržytė daugiausia vilčių šiemet deda į 800 ir 1500 metrų distancijas. 

"Šį sezoną tikiuosi pagerinti savo asmeninius rezultatus ir įvykdyti Europos jaunimo čempionato normatyvą. Nors neblogai sekasi bėgti ir ilgesnes distancijas, visgi kol kas dėl greičio, atkaklios kovos man labiau prie širdies trumpesnės distancijos. 800 metrų distancijoje iki normatyvo įvykdymo trūksta vos keleto sekundžių", - pasakojo V. Pabiržytė.

Sportininkės artimiausias startas, kovoje dėl normatyvo jau už mėnesio vyksiančiose SELL žaidynėse. Po jų savo jėgas lengvaatletė išbandys Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) atviros taurės varžybose, birželio pradžioje.

Prieš metus itin gerus rezultatus rodęs, 400 metrų sprinto rungties lyderis ir čempionas Rokas Pacevičius jaučiasi pasimokęs iš prieš metus patirtos nesėkmės. Sportininkui itin nedaug trūko iki Europos čempionato 400 metrų normatyvo, bet stovykloje persistengus ir susirgus normatyvo siekimą teko atidėti kitam kartui.

"Prieš pora dienų tik grįžau iš stovyklos pajūryje, dar jaučiasi nuovargis, bet šį kartą labiau saugojausi, pasiruošimas praėjo be traumų ar negalavimų. Tiesa, tikroji stovykloje pasiekta forma paaiškės pirmojo starto - SELL žaidynėse metu. Pagrindiniu metų startu laikau Europos jaunimo čempionatą, jau turiu įvykdęs normatyvą 400 metrų rungčiai, bet norėčiau sudalyvauti ir universiadoje, tad teks dar pasistengti dėl šio kelialapio", - pasakojo R. Pacevičius.

SELL varžybos bus pirmosios ir žiemos Europos uždarų patalpų čempionate debiutavusiai sprinterei, bei Lietuvos čempionei E. Misiūnaitei. Šiuo metu sportininkė treniruojasi stovykloje Ispanijoje. 

"Kol kas dar neturėjau pirmojo starto, tai sunku nusakyti, kokioje formoje iš tiesų esu. Tik po pirmojo staro galėsiu imtis vertinimų, nors geriausi rezultatai pasimato trečiose-ketvirtose varžybose. Visgi, šiemet vienas iš pagrindinių tikslų - vėl sudalyvauti universiadoje, kuri vyks Taipėjuje (Taivanas). Kiek aukštesnis tikslas ir noras būtų sudalyvauti ir pasaulio čempionate", - sakė šiuo metu greičiausia Lietuvos 400 metrų distancijos sprinterė. 

Artėjančiam vasaros sezonui įnirtingai ruošiasi ir kiti klubo jaunieji bėgikai. Tarp jų ir Loreta Kančytė, Daniel Golovacki bei kiti lengvaatlečiai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite