Angle down Atgal

Kaune kuriama vieninga akademinė platforma

Pirmą kartą beveik keturiasdešimt Kauno universitetų dekanų ir studijų prorektorių susitiko ieškoti sąlyčio taškų kuriant vieningą Kauno miesto akademinę zoną. Neabejojama, kad atsiradusios naujos galimybės atvertų dar daugiau perspektyvų studijas Kaune besirenkantiems studentams.

„Kaunas yra turtingas, turėdamas net keturis universitetus. Tačiau studijų srityje ne visos galimybės yra išnaudojamos, o naujai kuriamoje Kauno miesto akademinėje zonoje galėtų atsirasti daugiau bendrysčių ir galimybių.

Labai prasminga, kad „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bei Lietuvos universiteto 100-mečio išvakarėse kalbame ir kuriame Kauno, kaip akademinio miesto, platformą. Esame įsikūrę viename mieste, tad matome prasmę bendradarbiauti: susivieniję Kauno universitetai kartu galėtų dirbti daug plačiau ir giliau. Kas yra be galo svarbu, – dalindamiesi savo ištekliais, praplėstume studentų galimybes“,– teigė susitikimą inicijavusio Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.

Susitikimo dalyviai ieškojo bendrų sąlyčio taškų, vardijo glaudaus bendradarbiavimo galimybes, išsakė konkrečius pasiūlymus. Tikima, kad bendradarbiauti būtų galima skirtingose kryptyse: tiek kalbant apie studijas, tiek apie dėstytojų kvalifikacijų kėlimą ar dalijimąsi infrastruktūra.

Anot VDU atstovės Indrės Sekevičienės, apsvarstyta ir perspektyva Lietuvos sveikatos mokslų, Kauno technologijos, Lietuvos sporto universitetuose bei VDU suteikti studentams galimybę rinktis bendrauniversitetinius ir pasirenkamuosius dalykus, vykdyti gretutines studijas, inicijuoti bendrus studentų projektus bei baigiamuosius darbus. Taip pat analizuoti bendrų dėstytojų projektų, kvalifikacijos tobulinimo, bendrų metodinių priemonių kūrimo, turimų resursų panaudos praktiniams užsiėmimams ir praktikos vietoms klausimai.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovų nuomone, užsienio studentų turtingame Kaune prasminga jungti pajėgas mentorystės, ambasadorystės programose. Nuotoliniame susitikime taip pat skambėjo pritarimo sulaukę siūlymai stiprinti bendruomenę, kuriant bendrą renginių platformą, kurioje atsispindėtų keturiuose universitetuose vykstantys mokslo, kultūros ar sporto renginiai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite