Angle down Atgal

Kaukiančias sirenas mieste išgirdo ne visi

Šiandien Lietuvoje prasidėjo nacionalinės pratybos - nuo 10 val. 15 min. iki 10 val. 18 min. vyko gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.Tiesa, šį kartą, anot anykštėnų, kaukiančios sirenos Anykščių mieste girdėjosi gan prastai.

Anykščių rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas mobilizacijai ir civilinei saugai Gintaras Vaičiūnas "Anykštai" patikino, kad sirenos Anykščiuose buvo įjungtos. Jų Anykščių mieste yra trys - ant UAB "Anykščių energetinė statyba", "Anykščių vyno" gamyklos bei Anykščių Jono Biliūno gimnazijos stogų. G.Vaičiūnas suabejojo tik dėl vienos sirenos, ji galėjo nesuveikti ant Anykščių Jono Biliūno gimnazijos stogo.

Tai, kad Anykščių mieste galėjo prastai girdėtis sirenų skleidžiamas garsas, anot G.Vaičiūno,galėjo turėti įtakos stiprokas vėjas. Specialistas sakė, kad jam būnat Ladigos gatvėje esančiame kabinete, sirenos girdėjosi gerai.

Šis patikrinimas paskelbė spalio 1–4 d. vyksiančių valstybinio lygio civilinės saugos funkcinių pratybų pradžią. Jų metu bus imituojamas branduolinis ar radiologinis įvykis Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje ir tikrinama, kaip šalies institucijos yra pasirengusios reaguoti ir vykdyti joms pernai atnaujintame Valstybiniame gyventojų apsaugos plane numatytas funkcijas.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite