Angle down Atgal

Kasdienė veikla, kelianti didžiausią riziką užsikrėsti koronavirusu

Mokslininkai įvertino kasdienes veiklas ir užsiėmimus, kurie kelia didžiausią riziką užsikrėsti koronavirusu. Rezultatai stebina - paaiškėjo, kad ypač atsargūs turi būti šunis vedžiojantys žmonės.

Mokslininkai atskleidė, ką veikdami labiausiai rizikuojame „pasigauti“ infekciją.

Remiantis Granados universiteto ir Andalūzijos visuomenės sveikatos mokyklos žurnale „Environmental Research“ paskelbtu tyrimu, šunis vedžiojantiems žmonėms gresia didžiausias pavojus.

Tyrėjai teigė, kad šunų šeimininkai turėtų ypač atkreipti dėmesį į higieną, nes nustatyta, kad jiems rizika susirgti yra 78 procentais didesnė, nei neturintiems šių augintinių.

Mokslininkai apklausė 2 086 asmenis, iš kurių 41 procentas buvo 40–54 metų amžiaus.

Komanda nustatė, kad einant pasivaikščioti su keturkoju draugu rizika padidėjo, nes šunys gali paliesti įvairius paviršius ir tokiu būdu pernešti infekciją savo šeimininkams.

Ekspertai taip pat nustatė, kad užsisakant maistą ar siuntinius į namus rizika užsikrėsti yra didesnė nei patiems einant į prekybos centrą.

Neįtikėtina, tačiau remiantis tyrimu, tikimybė užsikrėsti užsisakant siuntinius į namus 94 procentais didesnė, palyginti su įprastu apsipirkimu.

Mokslininkai taip pat nustatė, kad darbas biure padidina riziką susirgti 76 procentais, lyginant su darbu iš namų.

Parengta pagal dailystar.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite