Angle down Atgal

Kas vyksta Šiaulių nekilnojamojo turto rinkoje?

Aidas Liorentas yra „Inreal“ Turto vertinimo departamento Šiaulių skyriaus vadovas

Kol šalies sostinė muša nekilnojamojo turto pardavimo rekordus, Šiauliai šią vasarą taip pat nesiilsi. Anksčiau nekilnojamojo turto rinkos aktyvumas tokiu laikotarpiu ženkliai nuslopdavo, o šiemet sezoniškumas dingo. Tai, kad butų sandorių skaičius šiek tiek sumažėjo, lyginant 2018 (1705) ir 2017 (1809) metus, pasak „Inreal“ Vertinimo departamento Šiaulių skyriaus vadovo Aido Liorento, reiškia ne silpstantį rinkos aktyvumą, o pasiūlos trūkumą. Sezoniškumas nejuntamas ir turto vertinimo veikloje. Anksčiau vasaros periodu užsakymų būdavo kaip per atostogas, o dabar – darbų įkarštis.

Jau šiandien mieste vyrauja tokia situacija, kad norima pirkti, rezervuoti vos pradėtus statyti kotedžus, tačiau susiduriama su pagrindine problema – kreditavimu. Bankai atsisako kredituoti būsto su mažesniu nei 85 proc. baigtumu, todėl tenka laukti, kol plėtotojas projektą įgyvendins iki apdailos etapo.

Daugiausia kotedžų ir individualių namų plėtojama miesto pakraščiuose ir Šiaulių rajone. Sodų bendrijos tampa gyvenamųjų namų kvartalais, bet miestas ties jų teritorijomis nesustoja. Šiuo metu 7–10 km spinduliu aplinkui Šiaulius, ten, kur prieš dešimtmetį plytėjo laukai ir pievos, klojami vandentiekio ir nuotekų vamzdžiai, elektros kabeliai, dujos, dygsta nauji gyvenamieji kvartalai. Vidutinio dydžio, apie 150 kv. m, individualų namą Šiauliuose šiandien galima nusipirkti už 150–170 tūkstančių eurų. Palyginimui, gerai suremontuotas panašaus ploto butas kainuotų apie 100 tūkstančių eurų.

Šiaulių plėtimasis į plotį sustos, kai pasidarys per toli, per ilgai, nebepatogu pasiekti centrą. Tuomet miestas pradės tankėti ir augti į aukštį. O kol besiplečiantis miestas yra patogus jo gyventojams, dalis rinksis individualius namus ar kotedžus vietoje būsto daugiabutyje.

Daugiau informacijos adresu Vilniaus g. 130,
el. paštu siauliai@inreal.lt,

https://www.inreal.lt/
tel. 8 687 07 747.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite