Angle down Atgal

Karščiavimo klinika Radviliškio rajono gyventojams – Šiauliuose

Nuo šiandienos Šiauliuose pradeda veikti karščiavimo klinika. Į ją pagal pasirašytą trišalę Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos ir VšĮ Šiaulių centro poliklinikos bendradarbiavimo sutartį, bus nukreipiami Radviliškio rajono pacientai.

Į Karščiavimo kliniką Šiauliuose nukreipiami viršutinių kvėpavimo takių infekcijos simptomų turintys pacientai, atitinkantys grupę nustatytų požymių, kuriems bus atliekami išsamesni tyrimai. SVARBU! Į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai.

Karščiavimo klinika veikia viešojoje įstaigoje Šiaulių centro poliklinikoje (Vytauto g. 101, Šiauliai). Karščiavimo klinikos darbo laikas nustatomas atsižvelgiant į pacientų srautą.

Paslaugos karščiuojančiam pacientui teikimo tvarka Karščiavimo klinikoje:

1. Pacientas skambina savo šeimos gydytojui telefonu, skelbiamu pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios ASPĮ, prie kurios yra prisirašęs pacientas, interneto puslapyje.

2. Šeimos gydytojas įvertina, ar skambinantis pacientas atitinka kriterijus: pacientas yra 18–60 metų amžiaus, kurio kūno temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną yra 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistinių preparatų vartojimo), turintis bent vieną iš toliau nurodytų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

3. Šeimos gydytojas įvertinęs, kad pacientas atitinka kriterijus, priima sprendimą dėl tikslingumo karščiuojantį pacientą siųsti į Karščiavimo kliniką, užpildo Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (toliau – ESPBI IS) ir elektroniniu būdu pasirašo elektroninio siuntimo į karščiavimo kliniką formą E027 „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“.

4. Šeimos gydytojas karščiuojantį pacientą registruoja į Karščiavimo kliniką karštosios linijos telefonu nr. 1808. Registracijos metu nurodoma: Šiaulių centro poliklinikos Karščiavimo klinika, paciento vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, kontaktinis telefonas. Šeimos gydytojui užregistravus karščiuojantį pacientą į Karščiavimo kliniką, karščiuojantis pacientas gauna trumpąją žinutę telefonu apie atvykimo datą ir laiką į Karščiavimo kliniką.

5. Karščiuojantis pacientas nurodytu laiku turi atvykti į Karščiavimo kliniką. Jį pasitinka Karščiavimo klinikos koordinatorius, teikiantis tolimesnius nurodymus.

Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje.

SVARBU! Į Karščiavimo kliniką vykti taksi ir visuomeniniu transportu negalima. Radviliškio rajono savivaldybės gyventojai, neturintys galimybių į karščiavimo kliniką atvykti patys, dėl pavėžėjimo gali kreiptis į Radviliškio PSPC koordinatorę Žydrūnę Motiejūnienę tel. +370 677 16 808.

Pagal pasirašytą trišalę Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos ir VšĮ Šiaulių centro poliklinikos bendradarbiavimo sutartį, Šiauliuose įkurtoje karščiavimo klinikoje dirbs ir Radviliškio rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai: Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centras įsipareigoja ne mažiau nei du gydytojus ir du slaugytojus, Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centras – ne mažiau nei vieną gydytoją ir vieną slaugytoją.

Ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams teikimo algoritmas

Parengta pagal Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus informaciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite