Angle down Atgal

Karjeros diena ŠU gimnazijoje

Balandžio 20 d. Šiaulių universiteto gimnazijoje vyko tradicija tapusi Karjeros diena, organizuojama bendradarbiaujant su socialiniu partneriu – Šiaulių universitetu.

Renginio metu gimnazistai turėjo progą pabūti studentais ir pasiklausyti universiteto dėstytojų paskaitų, dalyvauti įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose, susitikti su ŠU gimnazijos alumnais, šiuo metu studijuojančiais universitete. Prof. dr. Aušra Kazlauskienė I klasės mokiniams interaktyviai pristatytė veiklas, kurios sukūrė sąlygas jiems patiems išbandyti kai kurias savivaldaus mokymosi strategijas: kaip pažinti save kaip besimokantįjį, kaip keisti nuostatas ir pan. Ekonomikos katedros doc. dr. Janina Šeputienė I-os klasės mokiniams vedė pamoką, skirtą lavinti loginio, kritinio, kūrybinio mąstymo bei komandinio darbo gebėjimus. Norint teisingai atlikti užduotis reikėjo pasinaudoti matematikos žiniomis, tačiau labiausiai pravertė tiesiog loginis mąstymas. Ar jūs žinote, kodėl Kinijoje vyrai suvalgo daugiau ryžių nei Japonijoje? Moksleiviai žinojo – m todėl, kad Kinijoje gyvena daugiau vyrų nei Japonijoje.

Šiaulių universiteto (ŠU) studentai sureagavo į kasmet vis prastėjančius visos Lietuvos moksleivių gimtosios kalbos žinių rodiklius. Raštingumo spragoms šalinti ir kalbos mokymosi procesą palengvinti informacinių technologijų trečiakursiai 2016 metų rudenį sukūrė mobiliesiems telefonams pritaikytą išmaniąją programėlę „Pažink ABC“. Vienas programėlės kūrėjų Almantas Girskis Šiaulių universiteto gimnazijoje dalinosi patirtimi, įgyta ieškant idėjos programėlei, projektuojant apps'ą, jį kuriant, realizuojant bei testuojant.

Ekonomikos katedros doc.dr. Solveiga Skunčikienė kartu su trečio kurso ekonomikos studijų programos studentėmis Veronika Juozapaityte ir Gintare Kaušaite gimnazistams pravedė aktyvią komandinę veiklą „Kur dingo pinigai?“ bei pristatė Ekonomikos studijų programas.  Studentės gimnazistams papasakojo apie studijas universitete bei pasidalino įspūdžiais apie studentišką gyvenimą. Gimnazistai buvo kviečiami palaikyti savo miestą ir rinktis studijas Šiaulių universitete!

Dr. Modesto Grigaliūno vestoje pamokoje gimnazistai žiūrėjo propagandinę animaciją ir aiškinosi, kokie yra jos tikslai ir kodėl apskritai vaikai yra propagandistų darbo objektas. Pamokos klausytojams buvo parodyti Antrojo pasaulinio karo metų instruktažiniai animaciniai JAV ir Sovietų Sąjungos filmai, taip pat vienas „naujesnis“, vos 1985 m. pastatymo rusų animacinis filmas apie išlepintą vaiką kariuomenėje, sukėlęs auditorijoje daug gerų emocijų. ŠU gimnazijos mokiniai turėjo galimybę palyginti JAV ir Sovietų Sąjungos animatorių kūrybos stilistiką bei požiūrį į tikslinę auditoriją. Renginį vainikavo ŠU studentų atstovybės aktyvios visus renginio dalyvius subūrusios veiklos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite