Karaokės erdvėje – nuotolinis susitikimas su R. Volodka.
Angle down Atgal

Karaokės erdvėje vyko muzikos istorijos pamoka su Romualdu Volodka

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialas ( Trakų g. 20A) pakvietė nuotoliniu būdu susitikti su muzikos pedagogu, kultūros darbuotoju, kolekcionieriumi, vienu pirmųjų ne tik Šiaulių, bet ir Lietuvos didžėjų Romualdu Volodka. Bibliotekos karaokės erdvėje pristatyta R. Volodkos knyga „Didžėjaus senio užrašai. Persona non grata“. Knygos autorių kalbino eseistas, publicistas Ričardas Jakutis.

R. Volodka spalvingai pristatė nuo pat jaunystės kauptos muzikinių įrašų kolekcijos vieną vertingiausių eksponatų –  vinilo plokštelę su Yoko Ono autografu ant plokštelės voko. Ne mažiau įspūdinga ir pati kolekcija, kurioje 600 muzikos įžymybių autografų, apie 1800 kompaktų ir apie 800 plokštelių. Iš viso – daugiau nei 15 tūkstančių valandų įvairių žanrų muzikos. Netikėčiausia istorija, nutikusi „medžiojant“  autografus – lengvai gautas ispanų dainininko Julio Iglesias autografas prieš pasirodymą Koncertų ir sporto rūmuose Vilniuje.

Renginio svečiai apžvelgė  įvairių laikotarpių muzikinę aplinką Šiauliuose ir Lietuvoje. Lietuviškos estrados pradininkas, kupletistas, parodijų meistras Leonidas Dolskis  koncertavo ir Šiauliuose „Baltijos“ restorane. 1931 metais staiga mirus L. Dolskiui, estafetę perėmė estrados dainininkas Antanas Šabaniauskas. R. Jakučio manymu, būtent Šiauliuose prasidėjo lietuvių estrados kelias. 7-ojo dešimtmečio pradžioje įkurtas profesionalus estradinis ansamblis „Nemuno žiburiai“, kuriam vadovavo šiaulietis Teisutis Saldauskas. Ansamblyje dainavo šiauliečiai Zina Jurgutytė, Nijolė Ščiukaitė, Juozas Garbenis, Adolfas Jarulis. O pučiamaisiais instrumentais grojo Šiaulių statybos tresto kolektyvo muzikantai.

Vienas pirmųjų Lietuvos didžėjų prisiminė ryškesnius savo muzikinės veiklos epizodus. Po mokslų Klaipėdoje jis dirbo Akmenėje ir Šiauliuose. 1976 metais Šiaulių miesto kultūros rūmuose įkūrė jaunimo klubą „Amžininkas“, kur R. Volodkos iniciatyva ir gimė pirmosios diskotekos. Didžėjus per savo karjerą vedė apie 2 000 diskotekų.  Didžėjavimo prie pulto rekordas – Virgio ir Ramutės Stakėnų vestuvės, kai diskoteka su nedidelėmis pertraukomis vyko tris paras. Sceninį R. Volodkos pseudonimą – DJ Senis –  sugalvojo įmonės „Combo“ prodiuserė Aušra Vyšniauskienė.

Visi prisijungę renginio dalyviai turėjo  galimybę prisiliesti prie pasaulio, Lietuvos ir Šiaulių muzikos istorijos, paklausyti muzikinių įrašų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite