Angle down Atgal

Karantino metu dirbantiems socialiniams darbuotojams siūloma mokėti papildomas išmokas

Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos narė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką ir socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, prašydama rasti finansinių ir administracinių galimybių mokėti papildomus priedus karantino sąlygomis dirbantiems socialiniams darbuotojams. Pasak R. Šalaševičiūtės, su ministrais šis klausimas jau aptartas, ir sprendimo tikimasi artimiausiu metu.

Pasak jos, svarstoma, kad išmokos galėtų siekti nuo 30 proc. iki 100 proc. atlyginimo, o su tuo susijusios išlaidos galėtų būti įtrauktos į savivaldybių ir joms pavaldžių įstaigų išlaidas, patirtas dėl Vyriausybės paskelbtos ekstremalios situacijos ir kompensuojamos iš ekstremalių situacijų fondo.

Anot R. Šalaševičiūtės, itin sudėtingomis sąlygomis dirba ne tik medikai, bet ir socialinių paslaugų srities darbuotojai, teikiantys socialines paslaugas pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms karantino metu.

„Balandžio 1 d. komiteto posėdyje aptarėme klausimą dėl apsaugos priemonių skyrimo asmenims, teikiantiems būtinąsias paslaugas neįgaliems ir senyvo amžiaus žmonėms karantino laikotarpiu. Kalbantis su Socialinių darbuotojų asociacijos atstovais išryškėjo ypač didelės problemos, su kuriomis susiduria socialiniai darbuotojai. Nuogąstaujama, kad socialiniams darbuotojams iškyla grėsmė sveikatai ar net gyvybei, nes darbuotojai patiria realų fizinį kontaktą keliolika kartų per dieną. Didžiajai daliai šalies savivaldybėse dirbančių socialinių darbuotojų trūksta respiratorių, medicininių kaukių, apsauginių akinių arba skydų, vienkartinių pirštinių, antbačių. Be to, kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad prioritetine tvarka socialiniai darbuotojai būtų įtraukti į testuojamų asmenų dėl užsikrėtimo COVID-19 sąrašą, – sako R. Šalaševičiūtė. – Šiuo metu slaugos ligoninės žmonių beveik nepriima, dėl to žymiai išaugo paslaugų namuose poreikis. Darbo krūvis socialiniams darbuotojams akivaizdžiai padidėjo, tačiau darbo užmokestis – ne. Todėl su ministrais ieškoma galimybių, kad socialiniai darbuotojai gautų papildomas išmokas prie atlyginimų, ir būtų motyvuoti dirbti.“

Kreipdamasi į finansų ir socialinės apsaugos ir darbo ministrus Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkė pabrėžė, kad valstybė turėtų užtikrinti socialines garantijas socialiniams darbuotojams, darbe patiriantiems realią grėsmę sveikatai, tiesiogiai bendraujant su asmenimis, kuriems teikiamos socialinės paslaugos. O papildomų lėšų išmokoms prašoma skirti iš Ekstremalių situacijų fondo.

„Nei Socialinių paslaugų įstatymas, nei Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas nereglamentuoja priedų ir jų minimalių dydžių skyrimo socialiniams darbuotojams karantino metu. Tenka apgailestauti, kad kai kurios savivaldybės, galėjusios atlyginimus socialiniams darbuotojams padidinti ir iš nepanaudotų lėšų socialinei paramai, to nedarė. Vykdant parlamentinę kontrolę paaiškėjo, kad tik dalis savivaldybių pasinaudojo šia nuostata. Taigi šiuo metu, kai socialinių darbuotojų gaunamas darbo apmokėjimas, dirbant ekstremaliomis, pavojų sveikatai sukeliančiomis, sąlygomis, jų neskatina ir nemotyvuoja dirbti, Vyriausybė turėjo kuo skubiau ieškoti kitų galimybių, kaip spręsti sudėtingą situaciją. Ministrai žadėjo atsižvelgti į šiuos nuogąstavimus, tikiuosi, kad jau netrukus galėsime finansiškai motyvuoti socialinius darbuotojus už padidintą darbo krūvį rizikingomis sąlygomis", – sako LSDD frakcijos narė R. Šalaševičiūtė.

Jos teigimu, privalome pasirūpinti tais, kurie, negailėdami savo jėgų ir sveikatos, rūpinasi silpniausiomis mūsų šalies visuomenės grupėmis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite