Angle down Atgal

Kapiliarų šalinimas lazeriu – saugu ir efektyvu

Kiekviena moteris, turinti genetinį polinkį į kraujagyslių išsiplėtimą, žino, ką reiškia nuo menkiausio išorės faktoriaus akimirksniu išsiplėtę kapiliarai ant veido. Tereikia išgerti taurę vyno ar puodelį kavos ar žiemą iš lauko grįžti į šiltus namus ir veido oda kaipmat nusidažo raudona spalva. Tai nemaloni odos būklė, kuri pirmuosius požymius rodyti pradeda jau ir sulaukus 20-30 metų, o visu stiprumu pasireiškia sulaukus 40-50 metų.

Šiai problemai spręsti priemonių praktiškai nebuvo iki tol, kol neatsirado ir neįsitvirtino lazerinė chirurgija. Lazerinės procedūros pasitelkiamos ne tik įvairių odos darinių, apgamų, pigmentinių dėmių, grybelio ir kt. šalinimui, bet ir išsiplėtusių kapiliarų gydymui. Kapiliarų šalinimas lazeriu yra visai nesudėtinga ir vis labiau populiarėjanti procedūra.

Kodėl išsiplečia odos kapiliarai ir kaip jie šalinami? Kapiliarai veido odoje išryškėja, kai yra pažeistos arba išsiplėtusios kraujagyslės viršutiniame odos sluoksnyje. Jeigu žmogaus odos jungiamasis audinys yra iš prigimties plonas, tuomet kapiliarai yra matomi kur kas ryškiau. Ši odos būklė paprastai dažniau pasitaiko moterims ir yra neretai paveldima. Tačiau net ir lengva išsiplėtusių kapiliarų forma gali stipriai paūmėti vartojant daug kavos, vyno, nesaugant odos nuo temperatūros pokyčių. Todėl iškart pastebėjus pirmuosius šios ligos simptomus verta pradėti galvoti apie jos gydymą ir profilaktiką. Lazeriu šalinami visų rūšių kapiliarų dariniai – teleangiektazijos, žvaigždinės ar vyšninės hemangiomos, įgimtos kraujagyslinės dėmės ar intensyvus veido raudonis.

Šiandien pažangios lazerinės klinikos kapiliarų gydymo pagalba ne tik panaikina pačius kraujagyslių darinius, bet ir raudoną odos spalvą. Kapiliarai odoje bei odos raudonis šalinami pasitelkiant impulsinės šviesos technologiją (kapiliarai gali būti šalinami ir IPL, ir lazeriu). Ši procedūra skatina kolageno atsinaujinimą ir odos elastingumo atkūrimą, padeda sumažinti veido paraudimą. Jeigu ši procedūra atliekama vos išryškėjus ligos simptomams, gali visiškai pakakti vienos ar dviejų tokių procedūrų, tačiau šalinant jau progresavusios ligos padarinius kartais galutiniam rezultatui pasiekti prireikia ir penkių kapiliarų šalinimo lazeriu procedūrų.

Jeigu jau svarstote apie odos kapiliarų šalinimą, turėkite omenyje kelis svarbius dalykus:

  • išsiplėtusių kapiliarų šalinimas lazeriu neatliekamas, jeigu Jūsų oda įdegusi;
  • jeigu jūsų oda linkusi randėti, taip pat atsisakoma atlikti kapiliarų gydymą lazeriu;
  • procedūras lazeriu geriausia atlikti rudens ar žiemos metu, kada nėra ryškios saulės;
  • po procedūros kelias dienas gali būti matomas odos paraudimas ir patinimas, tačiau tai galima lengvai užmaskuoti;
  • po procedūros būtina mažiausiai 2 mėnesius saugoti odą nuo tiesioginių saulės spindulių.

Lazerinė dermatologija šiandien siūlo daug paprastų sprendimų Jus ilgai kamavusioms odos problemoms pašalinti. Išsiplėtę kapiliarai – viena iš jų. Lazerinės chirurgijos pagalba greitai ir efektyviai atsikratysite genetiškai paveldėto, progresuojančio odos kapiliarų išsiplėtimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite