Angle down Atgal

Kandidatų į Marijampolės merus – vienu mažiau

Ketvirtadienį, vasario 21 d., Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinė teisėjų kolegija atmetė visuomeninio rinkimų komiteto „Už Marijampolės vienybę“ skundą, kartu šiam rinkimų komitetui ir jo sudaryto sąrašo lyderiui dabartinės Marijampolės savivaldybės tarybos nariui gydytojui traumatologui Gediminui Akelaičiui galutinai užkirsdama kelią grumtis dėl Marijampolės savivaldybės mero posto ir dalyvauti šių metų savivaldos rinkimuose.

„Gyvename teisinėje valstybėje ir teismas, o ne Vyriausioji rinkimų komisija tegul sprendžia, ar mūsų rinkimų komitetas gali dalyvauti kovo 3-ąją vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, – teismo posėdžio išvakarėse „Suvalkiečiui“ sakė G. Akelaitis, neslėpdamas, kad nepasitiki Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK). Mat dalyvauti savivaldos rinkimuose minėtą visuomeninį rinkimų komitetą įregistravusi VRK praėjusią savaitę nusprendė panaikinti šio rinkimų komiteto registraciją dalyvauti savivaldybių merų ir savivaldybių tarybų rinkimuose.

VRK tokį sprendimą priėmė nustačiusi, kad Marijampolės savivaldybės rinkėjų grupės sudarytame visuomeninio rinkimų komiteto „Už Marijampolės vienybę“ narių sąraše jų liko mažiau, negu numato Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas. Komiteto narių sąrašas sutrumpėjo, nes iš komiteto pasitraukė vienas jo narys ir komitete liko 53, o ne 54, kaip reikalauja teisės aktai, nariai.

Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas. Taigi Marijampolės savivaldybės gyventojai merą rinks ne iš devynių, o iš aštuonių kandidatų Tai – Povilas Isoda, Kostas Jankauskas, Rolandas Jonikaitis, Kęstutis Kubertavičius, Kęstutis Mažeika, Metas Ražinskas, Gintaras Skamaročius ir Algis Žvaliauskas.

VRK praneša, kad sutrumpėjo ir kai kurių savivaldos rinkimuose dalyvausančių partijų narių sąrašai. Mat VRK iš kandidatų sąrašų išbraukė asmenis, kurie kandidatuodami į tarybas nenurodė, kaip reikalaujama, kad teismo įsiteisėjusiais nuosprendžiais ar sprendimais buvo pripažinti kaltais dėl nusikalstamos veikos. Iš Kalvarijos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) sąrašo VRK išbraukė Sigitą Veikšą ir Marių Blažaitį, o iš tos pačios savivaldybės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašo – Alių Aleksą.

Į Marijampolės savivaldybės tarybą kandidatuojančiame LSDDP sąraše nebeliko Povilo Strazdausko pavardės. Sutrumpėjo ir Marijampolės socialdemokratų partijos kandidatų sąrašas, nes iš jo buvo išbraukta Aliaus Pakrosnevičiaus pavardė. Visuomeninio rinkimų komiteto „Šaukiam tautą“ kandidatų sąraše dėl jau minėtos priežasties nebeliko Deivido Vosyliaus pavardės, o iš visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnę ateitį Marijampolėje“ buvo išbraukti du kandidatai: Romas Kukis ir Gintautas Chmieliauskas.

Po vieną kandidatą į Marijampolės ir Kazlų Rūdos savivaldybių tarybas VRK neįregistravo partijų sąrašuose, nes nustatė, kad jie neatitinka reikalavimų dėl gyvenamosios vietos deklaravimo, t. y. gyvenamąją vietą yra deklaravę ne tose savivaldybėse, kurių tarybų nariais norėjo būti išrinkti.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite