Angle down Atgal

KAM ir JAV pasirašė sutartį, pagal kurią Lietuvos kariuomenė įsigis radijo ryšio įrangos

Birželio pradžioje Krašto apsaugos ministerija su Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybe pasirašė atnaujintą sutartį dėl radijo ryšio įrangos Lietuvos kariuomenei pirkimo. Taktinių radijo ryšio priemonių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms bus nupirkta už daugiau nei 3 mln. JAV dolerių. Lėšos skirtos iš JAV Europos saugumo paramos lėšų.

„Ši moderni ryšio įranga ne tik padidins Lietuvos kariuomenės sąveikumą su NATO sąjungininkais, ypač JAV, bet ir suteiks ryšio tvarumą tarp pačių Lietuvos kariuomenės padalinių,“ – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Radijo ryšio įranga bus aprūpinta Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų manevriniai vienetai, greitojo reagavimo pajėgos, Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose budintys vienetai.

„Šis įsigijimas yra dar vienas puikus Lietuvos pasiryžimo stiprinti savo karinius pajėgumus pavyzdys. Įsigyta radijo ryšio įranga užtikrins saugaus taktinio ryšio galimybes, o tai savo ruožtu padidins sąveikumą su JAV ir kitomis NATO pajėgomis,“ – sakė JAV ambasados Bendradarbiavimo gynybos srityje departamento direktoriaus pavaduotojas majoras Sean Rufolo.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Šalys bendradarbiauja įvairiose srityse, taip pat ir įsigijimų. Šiuo metu Lietuva derina 200 šarvuotųjų visureigių JLTV įsigijimą Lietuvos kariuomenei iš JAV Vyriausybės. Savo ruožtu, JAV, įgyvendindamos paramos saugumui programas Lietuvoje, yra daug investavusios į karinius poligonus ir kitą infrastruktūrą, Lietuos karių rengimą, kt. Šių metų pradžioje Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo planą, kuriuo siekiama užtikrinti veiklos tęstinumą ir tinkamą ilgalaikių projektų finansavimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite