Angle down Atgal

Kalvarija: naujų paskyrimų savivaldybėje kol kas nėra

Dar trečiadienį rašėme apie neeilinę situaciją Kalvarijos savivaldybės taryboje, nes susidariusioje naujojoje Tarybos daugumoje nėra savivaldybės mero Vinco Plikaičio ir jį toliau remiančių bendrapartiečių partijos Tvarka ir teisingumas narių bei kitų po savivaldos rinkimų į valdančiąją daugumą susibūrusių politikų.

Ketvirtadienį numatytas Tarybos posėdis, kuriame naujoji dauguma planavo spręsti, kas turėtų užimti Savivaldybės mero pavaduotojo pareigas, taip pat atleisti dabartinį Administracijos direktorių Karolį Babecką ir paskirti naują, baigėsi, galima sakyti, vos prasidėjęs. Mat dabartinės politinės daugumos atstovai nesuskubo tvarkyti tam tikrų procedūrinių reikalų, kad į posėdžio darbotvarkę įtraukti naujosios daugumos pasiūlyti sprendimai turėtų teisinę galią. Dėl to prasidėjus ketvirtadienio posėdžiui ir ėmus svarstyti jo darbotvarkę, naujosios daugumos lyderis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Valdas Aleknavičius paprašė padaryti posėdžio pertrauką iki penktadienio lapkričio 22-osios 14 val.

Balsų dauguma šiam pasiūlymui buvo pritarta, ir penktadienį posėdis jau įvyko. Deja, įdomiausi ir Tarybai aktualiausi klausimai dėl naujosios daugumos, kai kurių postų jame nebuvo svarstyti. Mat Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityse Andrius Cechanavičius, vykdydamas savivaldybių administracinę priežiūrą, nustatė, kad naujosios daugumos merui pateikti Tarybos sprendimų projektai privalėjo būti įregistruoti ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas. Taigi naujosios daugumos atstovai, nenorėdami pažeidinėti teisės aktų, nusprendė į šio posėdžio darbotvarkę jų parengtų sprendimų projektų nesiūlyti.

Posėdžio metu buvo svarstomi aktualūs anksčiau numatyti klausimai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite