Angle down Atgal

Kalvarijos meno mokykloje brangs mokestis už ugdymą

Eiliniame Kalvarijos savivaldybės Tarybos posėdyje vietos politikai apsvarstė devynis gyventojams aktualius klausimus. Dar vienas klausimas „Dėl Kalvarijos sporto centro nuostatų tvirtinimo“, svarstant ir tvirtinant posėdžio darbotvarkę, buvo atidėtas kaip nepakankamai išdiskutuotas. Tiesa, nei šio niuanso, nei apskritai kas vyko posėdyje, įpratę transliaciją internetu žiūrėti savivaldybės įmonių darbuotojai ir gyventojai šįsyk nesužinojo.

Nežinia kodėl – ar dėl prietaringų žmonių itin nemėgstamo ir bauginančio birželio 13 dienos skaičiaus – trylikos, ar dėl visą šalį užklupusios pietietiškos kaitros, nevyko ne tik posėdžio transliacija internetu, bet apskritai neveikė ir savivaldybės interneto svetainė. Tie, kas tikėjosi posėdžio transliaciją internetu pažiūrėti vakar, irgi liko it musę kandę – Savivaldybės administracijos interneto svetainė vis dar neveikė.

Nesiveldama į ilgas diskusijas Taryba patvirtino Kalvarijos suaugusiųjų mokyklos ir Nemunaičių pagrindinės mokyklos reorganizavimo, jas prijungiant prie Kalvarijos gimnazijos, sąlygų aprašą ir naujus Kalvarijos gimnazijos nuostatus. Tarybos nariai taip pat nustatė, kad 2019–2020 mokslo metai Kalvarijos meno mokykloje prasidės rugsėjo 1-ąją ir truks iki 2020 m. gegužės 31 d. Be to, Taryba nustatė mokestį už ugdymą šioje mokykloje. Pradinio ir pagrindinio dailės, choreografijos ir pagrindinio muzikos mėgėjų ugdymo programų mokiniams, tiksliau jų tėvams, kiekvieną mėnesį už vaikų mokymąsi teks mokėti po 10 Eur (šiais mokslo metais mokėta po 8,69 Eur). Už mokymąsi pagal išplėstinio ugdymo programą kiekvieną mėnesį teks mokėti po 5 Eur (buvo 4,34 Eur), o už instrumento nuomą – po 6 Eur per mėnesį (buvo 5,79 Eur).

Tarybai buvo pateikta nustatyti mokestį ir už ankstyvojo ugdymo programą 4–6 metų vaikams. Už jų ugdymą siūlyta nustatyti 3 Eur per mėnesį mokestį, tačiau Tarybos nariai šiam punktui nepritarė. Sutarta, kad prie šio klausimo bus grįžta vėliau jį išsamiau aptarus.

Tarybos nariai patvirtino Savivaldybės strateginio planavimo rengimo ir įgyvendinimo priežiūros komisiją ir jos veiklos nuostatus, patikslino šių metų savivaldybės biudžetą, apsvarstė kitus aktualius klausimus.

Ričardo Pasiliausko fotoiliustracija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite