REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Balandžio 17 d. 14:03

Kalvarijietis siūlo adrenalino dozę

Marijampolė

Ričardas Pasiliauskas

Marija BurbienėŠaltinis: Etaplius.lt


34634

Apie tai, kad prie Kalvarijos esančiuose miškuose nuo ankstyvo pavasario vyksta mūšiai, papasakojo vietinis jaunimas. Tiesa, kol kas ne tokie intensyvūs, bet šylant orui – kaskart vis dažnesni. O ir kariauti nusiteikę ne tik vyrai, bet ir moterys, ir netgi vaikai.


Foto galerija:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

Idėja kilo bežaidžiant

Nestokojantis idėjų Kalvarijos jaunimas imasi visokių veiklų. Plačiau apie savo sumanymą kviesti į kovą, teikiančią džiaugsmą, papasakojo kalvarijietis Robertas Degutis.

– Idėjų, be abejo, būtų dar daugiau, jeigu sulauktume ne tik bendraminčių, bet ir valdžios „injekcijų“, – pastebi jis. – Deja, to nėra, nes nėra pinigų – toks dažniausias atsakymas. Tačiau kai norima kuo nors pasididžiuoti, „nusiskinti laurus“, prisiimti nuopelnus, prisimenami ir jaunimo darbai – pačių „pramušti“ per projektus arba savomis ir pritariančiųjų lėšomis. Taip pro šalį, kaip baidarės Šešupe, praplaukia ne tik idėjos, bet ir pinigai, kurie galėtų papildyti savivaldybės iždą.

Svarstant, ką galima padaryti, kad Kalvarijoje jaunimas turėtų laisvalaikio pramogų, Robertui kilo mintis išbandyti dažasvydį. Juo labiau kad šį žaidimą buvo išbandęs kitose aikštėse ir suprato, kad ne tik daug ištvermės jis reikalauja, bet ir džiaugsmo ne mažiau atneša.

Mūšiui pasirinktas miškas

Militaristinio stiliaus pramoga dažasvydis, prieš 20 metų atsiradęs JAV, greitai paplito ir Europoje. Žaidimu susidomėjo ir lietuviai – apie 50 dažasvydžio aikštelių įsikūrė ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, bet ir mažesniuose. Ne išimtis ir Marijampolė. Vienos įrengtos apleistose pramoninėse teritorijose, kitos – laukuose su šiaudų ritinių priedangomis ir t. t. Kalvarijiečiai pasirinko mišką.

Prieš įrengiant aikštelę Robertas pats žaidimą išbandė kitose – žaidė ir stebėjo, kaip įrengta, kaip viskas vyksta. Į pirmus žaidimus savoje aikštėje pakvietė draugus, kurie turėjo atvirai pasakyti pastabas: kas negerai, ką reikėtų tobulinti. O pirmomis pavasario dienomis aikštelę Trakėnų miške išbandė atvykę kovotojai, kuriems šis žaidimas ne naujiena. Jie gyrė sumanytoją, kad neįspraudė žaidėjų į uždarą erdvę, neparinko vietos, primenančios sąvartyną, o miško plynę, kurioje priedangos padarytos iš šakų, kelmų, išvartų.

– Įsileidęs į savo mišką šeimininkas nesibaimina, kad jį nuniokosime. Pats pamatė, kad šaudoma dažasvydžio kamuoliukais, pagamintais iš želatinos, užpildytais specialiais maistiniais, visiškai ekologiškais dažais, kurie tiesiog ištirpsta miško paklotėje, nepalikdami jokios žymės, o nuo kovinių kombinezonų lengvai išsiskalbia, – sako Robertas, patikslindamas, kad dažai kamuoliukuose – skirtingų spalvų ir pritaikyti vasarai ir žiemai.

Norisi, kad žaidėjas ilgiau išliktų „gyvas“

– Kol kas viename žaidime gali dalyvauti nuo 6 iki 12 žmonių – tiek yra amunicijos: dažasvydžio markerių (šautuvų), maskuojančių kombinezonų, šalmų, veido kaukių. Dalyviai burtų keliu pasiskirsto į dvi komandas, kiekviena grupė skiriasi pošalmių spalva. Įdomiausia tai, kad lig šiol dalyvavusioms poroms burtai krenta taip, kad vaikinas ir mergina atsiduria skirtingose komandose, – apie keistą sutapimą pasakoja Robertas.

Vienam žaidimui jis sako skiriantis apie 5 valandas: pasiruošti, atvykti, žaisti ir vėl viską susipakavus, parsivežus namo paruošti kitam žaidimui.

Besiruošiantys kovai dalyviai pasirašo sutartis. Jeigu dalyvauja jaunesni nei 16 metų, už juos atsakomybę prisiimti turi vienas iš tėvų arba kitas lydintis asmuo. Startinis paketas – 100 kamuoliukų.

– Markerį iššaudyti gali per 20 minučių, gali ir per valandą. Dažasvydis – komandinis žaidimas, norisi, kad žaidėjai pajustų malonumą – ilgiau pašaudytų, nebūtų greitai nukauti, todėl patariu, kaip žaisti, kad ilgiau užtektų „kulkų“. Vienoje grupėje buvo kariai savanoriai, į kurių žaidimą buvo gražu žiūrėti – jie strategavo, ne tiek daug, bet tiksliai šaudė, – pasakoja Robertas.

Visuose mūšiuose jis dalyvauja ir pats ir akylai stebi žaidėjus.

– Markeris – tai suslėgto oro balionas, kuriame 150 atmosferų – tai didžiulė jėga, – pastebi. – Kad pagavęs azartą žaidėjas neužsimirštų, nesaugioje zonoje, neišėjęs iš aikštelės, nenusiimtų šalmą ar kaukę, norėdamas nusivalyti veidą, ir taip pats sau sukeltų grėsmę, prižiūri instruktorius.

Planuose – plėtra

– Dažasvydis mūsų krašte – naujiena, tačiau greitai plintanti. Apie mus jau žino alytiškiai, vilkaviškiečiai, draugai iš Lenkijos, tad laukiu jų atvykstant, – šypsosi Robertas.

Daug žadanti pradžia leidžia kurti naujus planus: įrengti poilsio aikštelę, laužavietę, pavėsinę, įsigyti daugiau įrangos. Planuose ir dar viena aikštė Brazavo miške – šįkart karinė, buvusiuose apkasuose miške, netoli karo laikų bunkerių.

Beje, nuo Raudeniškių bunkerio, kuriame įrengtas karo muziejus ir iš kur prasideda Kalvarijos vaikų ir jaunimo klubo „Arka“ organizuojami žygiai, iki Brazavo bunkerių – apie 4 kilometrai. Nuo balandžio vidurio prasidės žygeivių sezonas, bunkeriai bus atviri.

– Neužilgo Darius Blėdis Šešupe paleis baidares. Prie jų prijungus dažasvydį laisvalaikio pramoga kalvarijiečiams ir ne tik jiems – garantuota, – ateities planais dalijasi R. Degutis ir neabejoja sėkme. Juo labiau kad ir Kalvarijos savivaldybė atsiliepė į Roberto prašymą – skyrė dideles patalpas dažasvydžio aikštelei po stogu įsirengti. Iškuopus ir sutvarkius apleistą buvusių kareivinių garažą bus galimybė žaisti bet kokiu oru.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA